Blog > Komentarze do wpisu

NIEDZIELA 27.01; Urodziny gospodarza i naprawdę dużo dobrego ;)

Dziś są moje urodziny. I może dlatego telewizory przygotowały przynajmniej kilka świeczek na moim pysznym torcie. Bardzo dobry, choć jednak gorszy od swojego brytyjskiego pierwowzoru serial kryminalny w Ale Kino+, równie dobry w FOX serial z Jeanem Reno, i piękna Sienna Miller w filmie "Dziewczyna Hitchcocka" w HBO. A to jeszcze nie wszystko. Można na przykład nadrobić (jeśli są, to haniebne) zaległości w znajomości dzieła 'Homeland', bo jest ku temu okazja. Ale i to mało, jest więcej ;)

telewidze.pl niedziela Dziś są moje urodziny. I może dlatego telewizory przygotowały przynajmniej kilka świeczek na moim pysznym torcie.  Bardzo dobry, choć jednak gorszy od swojego brytyjskiego pierwowzoru serial kryminalny w Ale Kino+, równie dobry w FOX serial z Jeanem Reno, i piękna Sienna Miller w filmie "Dziewczyna Hitchcocka" w HBO. A to jeszcze nie wszystko. Można na przykład nadrobić (jeśli są, to haniebne) zaległości w znajomości dzieła 'Homeland', bo jest ku temu okazja. Ale i to mało, jest więcej ;) 
 

NIEDZIELA 27.01 (urodziny moje) ;) 

SERIAL

Ale Kino+ godz. 20:10 (dwa odcinki)
Główny podejrzany (Prime Suspect)  - serial kryminalny USA 2011; reż. Peter Berg; wyst. Maria Bello, Aidan Quinn, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo (Polska premiera) (2x55 min)
Bardzo mi się podobający. Może mam słabość do kobiet detektywów (słowo 'detektywek' jakoś mi nie wygląda), ale to naprawdę kawałek dobrej zabawy w kryminał. W roli głównej, bystrej Jane Timoney pokazuje się nam Maria Bello, która ma poność odrobinę polskiej krwi. Poznać mogliście ją w serialu „Pan i pani Smith”, oraz jako doktor Del Amico w „Ostrym dyżurze”. A za role w „Historii przemocy” Davida Cronenberga, i „Dziękujemy za palenie” Jasona Reitmana otrzymała nominacje do Złotych Globów. A jej serialowym przełożonym jest znany i lubiany m.in. z filmów „Wichry namiętności” i „Benny i Joon” pan Aidan Quinn. Chociaż od razu powiem, że przy całej sympatii dla tego serialu, to mimo wszystko wolę oryginał, czyli brytyjską wersję serialu (pod tym samym tytułem) z Hellen Miren w roli głównej. Ale naprawdę jak na remake jest zaskakująco dobry. A o czym to? Jane Timoney rozpoczyna pracę w nowojorskim wydziale zabójstw. Pierwsze dni na nowym posterunku są niełatwe. Jest jedyną kobietą wśród doświadczonych śledczych, którzy nie szczędzą złośliwych komentarzy pod adresem nowej koleżanki. Szef wydziału, Kevin Sweeney, postanawia dać Jane szansę. Przekazuje jej śledztwo po zmarłym detektywie. Zadaniem Jane będzie znalezienie sprawcy zgwałcenia i zamordowania matki kilkuletniego chłopca. I trafił, bo pani komisarz w śledztwie potrafi jak nikt wykorzystać doświadczenia, które jej kolegom wydają się błahe, np. umiejętność prowadzenia rozmów z dziećmi, czy wiedzę o obyczajach nowojorskich prostytutek. W kolejnych odcinkach zajmie się m.in. zabójstwem właścicielki galerii i porwaniem jej małej córeczki, będzie ścigać mężczyznę, który zabił własną żonę oraz tropić morderców wśród eleganckich maklerów giełdowych. POLECAM

Dla porównania trailery nowego serialu i brytyjskiego oryginału.

Fox HD 21:00 
Jo - serial sensacyjny Wielka Brytania/Francja 2012; reż. Charlotte Sieling; wyst. Jean Reno, Jill Hennessy, Tom Austen Polska premiera (60 min)
Jean Reno wciela się w postać Jo St–Claira, detektywa paryskiej, elitarnej brygady kryminalnej zajmującej się najtrudniejszymi przypadkami morderstw. Towarzyszy mu początkujący detektyw Bayard (Tom Austen) przystojny, wykształcony policjant, którego książkowe podejście do spraw rzadko zgadza się z metodami, które praktykuje samotny wilk Saint–Clair. Ich pracę nadzoruje pani komisarz Dormont, bezkompromisowa szefowa, która ma za sobą długą i burzliwą przeszłość z Jo. Dopełnieniem drużyny są młoda, uszczypliwa koroner Angelique Alassane (Wunmi Mosaku) oraz ekscentryczny, ale utalentowany ekspert kryminalistyczny Nicolas Normand (Celyn Jones). Jo ma też przyjaciółkę i powierniczkę czyli pracującą w miejskim półświatku zakonnicę, w którą wciela się znana z serialu "Jordan" Jill Hennessy. BARDZO PLUS.

MTV godz. 21:30
Niskozatrudnieni (Underemployed) - serial obyczajowy USA 2012; reż. Troy Miller; wyst. Michelle Ang, Diego Boneta, Sarah Habel Polska premiera (50 min)
Największa serialowa produkcja MTV... Burzliwe losy grupki pięciu przyjaciół, którzy kończąc studia myślą, że rynek pracy stoi przed nimi otworem. Nic bardziej mylnego! Póki nie znajdą pracy marzeń, muszą radzić sobie chwytając się mało prestiżowych zajęć. Jeden z przyjaciół zostaje na przykład striptizerem. DO MYŚLENIA i KU NADZIEI (dla absolwentów). Fox HD godz. 22:00
Homeland - serial obyczajowy USA 2011; reż. Michael Cuesta; wyst. Claire Danes, Damian Lewis, Morena Baccarin (60 min)
Uznany za zmarłego sierżant amerykańskiej marynarki wojennej Nicholas Brody, po ośmiu latach nieobecności zostaje odnaleziony w Iraku. Mężczyzna wraca do rodziny do Ameryki. Agentka CIA, Carrie Anderson (Claire Danes), podejrzewa, że w tym czasie Brody został zwerbowany przez Al-Kaidę. Musi jednak to udowodnić.Nie, no nie będę już wychwalał... Albo będę, bo według mnie, to najlepszy serial jaki widziałem w życiu! Co zostało potwierdzone wieloma opiniami nie tylko moich znajomych, ale również najważniejszych gremiów nagradzających, w tym Emmys i Złotego Globa. Rewelacyjne role główne, znakomite epizody i powalający scenariusz, w którym w każdej chwili wydarzyć może się wszystko. FOX przygotowuje swoich widzów na sezon drugi, dając szansę tym którzy nie widzieli jeszcze tego dzieła, a nie lubią ściągać z sieci, mogli nadrobić tę nieprzyzwoitą zaległość. WYBITNE. NAJLEPSZE.   

HBO Comedy godz. 22:00
Dziewczyny II (Girls 2) - serial komediowy USA 2013; reż. Lena Dunham; wyst. Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke (30 min x 2)
Jeśli ktoś przegapił premierę w HBO, to dzisiaj druga szansa, dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu raz jeszcze. Premiera drugiego sezonu serialu „Dziewczyny”. Autorka tegoż i jedna z głównych aktorek Lena Dunham otrzymała właśnie nagrodę jako najlepsza aktorka w serialu komediowym, a sam serial uznany został za najlepszy serial komediowy. Co tylko dowodzi jak bardzo te kategorie przestają przystawać do rzeczywistości. Bo serial ten tyleż komediowy co dramatyczny. Owszem w lekkiej formie, ale jednak o poważnych opowiada sprawach jak najbardziej. To taka odpowiedź młodych na blichtr i zakłamanie „Sexu w wielkim mieście”. Warto obejrzeć, bo dobre jest. Bohaterkami są cztery zwyczajne dziewczyny z Nowego Jorku. Pod koniec pierwszego sezonu Hannah (grana właśnie przez Lenę Dunham) znajduje prawdziwą miłość, a przynajmniej tak jej się wydaje. Wciąż jednak nie może znaleźć odpowiedniej pracy. Sporo zmieniło się także w życiu jej przyjaciółek - spokojnej, na pozór poukładanej Marnie, która w końcu pokazała swoje bardziej spontaniczne oblicze, zwariowanej Jessy, która wplątała się w kolejną niecodzienną sytuację, oraz niepewnej siebie, skrytej Shoshanny. POLECAM

FILM

HBO godz. 20:10
Dziewczyna Hitchcocka (The Girl) - dramat psychologiczny Wielka Brytania 2012; reż. Julian Jarrold; wyst. Sienna Miller, Toby Jones, Imelda Staunton Polska premiera (95 min)
Film oparty na wspomnieniach Tippi Hedren, amerykańskiej aktorki odkrytej przez Alfreda Hitchcocka. Zasłynęła rolą Melanie Daniels w "Ptakach". Pojawiła się także w kolejnym filmie tego reżysera - "Marnie". Potem zniknęła z ekranów. Dopiero po wielu latach zaczęła opowiadać o swoich przeżyciach na planie filmów Hitchcocka i trudnej relacji, jaka łączyła ją z reżyserem - wyjątkowo skomplikowanym człowiekiem, stosującym niestandardowe metody pracy. DOOOOBRE

Trailer filmu i rozmowa z Sienną Miller

FilmBox godz. 21:15
Nałożnica diabła (The Devil's Mistress) - dramat historyczny Wielka Brytania/USA 2008; reż. Marc Munden; wyst. Dominic West, Andrea Riseborough, Michael Fassbender (105 min)
Klasyczny w formie i treści horror, przypominający klimatem trochę produkcje z lat 70. minionego słusznie wieku. Opowieść o życiu i miłościach niezwykłej kobiety z XVII w., Angeliki Fanshawe. Urodzona na królewskim dworze, była całym sercem oddana królowi Karolowi I. Dopóki sama nie doświadczyła jego okrucieństwa. Wtedy związała się z buntownikami, którzy reprezentowali Parlament Anglii i doprowadzili do śmierci króla po raz pierwszy w Anglii ścięto królowi głowę. Angelica, żeby przeżyć, musiała parać się prostytucją i brać udział w zbrojnych bandyckich napadach. Była kochanką bohatera rewolucjonisty, aż do jego tragicznej śmierci. Zdobyła przydomek „nałożnicy diabła”. Była też zaufaną Oliviera Cromwella, kiedy stał na czele ogłoszonej przez siebie republiki. Wreszcie została żoną mężczyzny, który miał dokonać samobójczego zamachu na Cromwella. DO SIĘ BANIA


13th Street Universal godz. 22:00
Krzyk II (Scream 2) - horror USA 1997; reż. Wes Craven; wyst. Neve Campbell, Sarah Michelle Gellar, Jamie Kennedy (120 min)
Podczas kinowej premiery filmu "Cios", którego scenariusz powstał według reportaży dziennikarki telewizyjnej Gale Weathers, opowiadającego o tajemniczych morderstwach w Woodsboro, zamaskowany osobnik morduje dwójkę studentów. Reporterka Gale Wheaters i porucznik Dewey Riley odkrywają, że zabójca wzoruje się na mordercach z Woodsbooro. Studentka Sidney Prescott, która dwa lata wcześniej przeżyła atak dwóch psychopatów, boi się, że koszmar powróci. Wkrótce jej przyjaciółka zostaje zamordowana, giną też inni studenci. DO SIĘ BANIA

DOKUMENT 

National Geographic godz. 21:00
Katastrofa w przestworzach: "Śmierć prezydenta" (Air Crash Investigation: Death of the President) - odcinek serialu dokumentalny Kanada/USA 2012 Polska premiera (50 min)
Nie namówicie mnie, żebym się tu wywnętrzał. Z pewnością dużo 'ciekawych' recenzji i sprzed zobaczenia filmu i już po jego zobaczeniu przeczytacie na prawicowo smoleńskich portalach i gazetach. Bo to ten odcinek, o którym ostatnio tak głośno, smoleński. Ja napiszę tylko, że (czego w informacji prasowej nie znaleźli najsurowsi recenzenci) jest to film zrealizowany - jak wszystkie odcinki tej bardzo już długiej serii - na podstawie oficjalnych raportó i dokumentów, oraz wspomnieniach świadków. I tyle. WARTO, bo zawsze warto móc wyrobić sobie własną opinię. I wiedzieć o czym tak dużo się rozmawia. WARTO. 

niedziela, 27 stycznia 2013, jawojtko

Polecane wpisy