Blog > Komentarze do wpisu

PONIEDZIAŁEK 28.01; Po urodzinach. Ale jest co polecić.

Wczoraj miałem urodziny, więc dzisiaj już nie mam. Nie ma też tyle dobrego w telewizji, żeby codzienny polecaj był niecodzienny. Ale spektakl Teatru Telewizji w TVP 1 zabawny, a w HBO rozpoczyna się druga seria 'Iluminacji' z rewelacyjną w roli głównej Laurą Dern. I czasy nie kolidują. No i moja tak nieustająca jak niespełniona miłość, czyli Halle Berry będzie. Tym razem w niezłym thrillerze 'Perfect Stranger'... yyy... 'Ktoś całkiem obcy' znaczy. I dokument jeszcze.

telewidze.pl poniedziałek Wczoraj miałem urodziny, więc dzisiaj już nie mam. Nie ma też tyle dobrego w telewizji, żeby codzienny polecaj był niecodzienny. Ale spektakl Teatru Telewizji w TVP 1 zabawny, a w HBO rozpoczyna się druga seria 'Iluminacji' z rewelacyjną w roli głównej Laurą Dern. I czasy nie kolidują. No i moja tak nieustająca jak niespełniona miłość, czyli Halle Berry będzie. Tym razem w niezłym thrillerze 'Perfect Stranger'... yyy... 'Ktoś całkiem obcy' znaczy. I dokument jeszcze.  


PONIEDZIAŁEK 28.01

Teatr Telewizji - Oszuści TVP 1 godz. 20:20 
Oszuści - spektakl teatralny Polska 2002; autor: Michael Jacobs; reż. Jan Englert; wyst. Gabriela Kownacka, Jerzy Trela, Maciej Stuhr (80 min)
Komedia o o dwóch parach małżeńskich w średnim wieku i ich zakochanych, wchodzących właśnie w dorosłe życie dzieciach. Sztuka Michaela Jacobsa w reżyserii Jana Englerta. Naprawdę polecam. BARDZO
Po więcej informacji odsyłam na stronę Teatru Telewizji 

SERIAL 

HBO godz. 22:30
Iluminacja II (Enlightened 2) - serial komediowy USA 2012; reż. Nicole Holofcener; wyst. Laura Dern, Bayne Gibby, Diane Ladd (Polska premiera) (30 min)
Pierwszą serię uwielbiałem. Głównie dzięki temu jaka jest i co robi tu Laura Dern. To jest bezsprzecznie najlepsza rola w jej karierze. A sam serial... No cóż. Ja uwielbiam. Podobno kobiety lubią go jeszcze bardziej ;) Bohaterką jest czterdziestolatka o autodestrukcyjnej osobowości, pracownica wielkiej korporacji, która po przebytym załamaniu nerwowym i przejściu intensywnej terapii próbuje uporządkować swoje życie. Przy zastosowaniu poznanych na Hawajach technik medytacyjnych, pomagających jej osiągnąć stan iluminacji. Przy czym staje się coraz bardziej uciążliwa dla współpracowników i otoczenia w ogóle. Z tym jednak, że nie przyjmuje tego do wiadomości, zwłaszcza że przecież tak kocha ludzi... ;) ZNAKOMITE

Relacja z planu serialu i trailer
 

FilmBox godz. 19:00
Rosella - serial obyczajowy Włochy 2011; reż. Gianni Lepre; wyst. Gabriella Pession, Giuseppe Zeno, Fabio Sartor (135 min)
Ma klimat. Późne lata XIX wieku, Genua. Jako córka szlachcica i przemysłowca Pietro Andrei, energiczna Rosella przyzwyczajona jest do życia w luksusie. Pewnego dnia jej sielankowe życie przyjmuje nieoczekiwany obrót - dziewczyna zakochuje się w dziennikarzu, Giuliano. Wbrew woli rodziny Rosella postanawia poślubić ukochanego, odrzucając tym samym kandydata wybranego przez ojca. Pietro nie może pogodzić się z decyzją córki i robi wszystko, by rozdzielić zakochaną parę. CZUŁE


FILM 

Ale Kino+ godz. 20:10
Dom gry (House of Games) - thriller USA 1987; reż. David Mamet; wyst. Lindsay Crouse, Joe Mantegna, Mike Nussbaum (115 min)Psychiatra Margaret Ford postanawia pomóc swojemu pacjentowi, Jimmy'emu, który jest nałogowym hazardzistą i popadł w długi. Gangsterzy grożą mężczyźnie śmiercią. By go uratować, lekarka wkracza w świat nielegalnych domów gier, gdzie poznaje Mike'a, właściciela jednego z nich. Zaintrygowana Margaret łatwo daje się wciągnąć w niebezpieczną grę, której konsekwencji nie sposób przewidzieć. Będzie się musiała zmierzyć z mafią, a później z wyrzutami sumienia. WCIĄGA.


TVP Kultura godz. 20:20
Obsługiwałem angielskiego króla (Obsluhoval jsem anglického krále) - komedia Czechy/Słowacja 2006; reż: Jirzi Menzel; wyst. Ivan Barnev, Martin Huba, Milan Lasica (130 min)
Było już razy wiele, ale i ten raz przyjmiemy, jako wróżbę zwycięstwa ;) Bo dobry to film, reżyser zacny, a u nas wciąż czeskie kino cieszy się estymą. Jeśli więc nie coś innego, to może to? Jan Díte wychodzi na wolność po prawie 15-letnim pobycie w więzieniu. Z rozrzewnieniem wspomina stare czasy. Urodził się w biednym miasteczku. Zaczynał jako kelner, a potem trafił do luksusowego hotelu w stolicy. W tym czasie zakochał się i ożenił się z niemiecką nacjonalistką Lizą. Po wybuchu wojny Liza była pielęgniarką na froncie, a Jan pracował w specjalnym instytucie powołanym przez Himmlera. Oboje marzyli, by po wojnie zbudować własny hotel. Liza zginęła podczas nalotu, a Jan za kolaborację z okupantem trafił po wojnie do więzienia. BARDZO BARDZO

CANAL+ godz. 21:00
Goblin  - horror Kanada 2010; reż. Jeffrey Scott Lando; wyst. Gil Bellows, Tracy Spiridakos, Camille Sullivan (95 min)
Nie wiem, nie widziałem, ale może nie jest przypadkiem, że akurat na ten horror zwróciło uwagę moją w listach troje czytelników. Trailer też obiecujący. A oto o czym to: Jest rok 1831. W miasteczku Hollowglen odbywa się ognisko z okazji Halloween. Aby zapewnić sobie pomyślność na cały rok, miejscowi wrzucają do ognia to, co uważają za nieczyste - od zgniłych owoców po dziecko kobiety oskarżanej o czary. W zemście wiedźma rzuca klątwę - każdego roku miejscowość będzie nawiedzana przez goblina. I przenosimy się do współczesności. DO SIĘ BANIA.

Polsat godz. 22:05
Ktoś całkiem obcy (Perfect Stranger) - thriller USA 2007; Reżyseria: James Foley Obsada: Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi (135 min)
Zjawiskowa Halle Berry w nieoczywistym thrillerze, ze znakomitym scenariuszem i nastrojem. Chociaż oceny są różne, to... ja doceniam. A zaczyna się tym, że...  Dziennikarka śledcza Rowena Price (właśnie pani Berry) podejrzewa, że za śmiercią jej przyjaciółki stoi ważna osobistość ze świata reklamy, Harrison Hill. Aby to udowodnić, postanawia przeniknąć do jego środowiska. Z pomocą zauroczonego w niej asystenta zostaje Katheriną, pracownicą agencji Hilla, oraz Weroniką, kobietą, która prowadzi z nim internetowy flirt. Sprawy komplikują się, gdy Rowena niespodziewanie odkrywa, że nie tylko ona zmienia tożsamość. Od tej chwili rozpoczyna desperacką walkę o życie. DO ZOBACZENIA

Trailer i promująca film wywiadem Halle Berry


DOKUMENT 

CANAL+ godz. 22:35
Uwiedziona i szantażowana (Seduced and Blackmailed) - film dokumentalny Szwajcaria 2012; reż. Aldo Paolo Gugolz, Romeo Regenass; (60 min)
Nazwisko Helga Sgarbiego trafiło na pierwsze strony gazet, gdy policja aresztowała niepozornego Szwajcara pod zarzutem szantażowania najbogatszej kobiety w Niemczech. Mężczyzna domagał się od miliarderki czternastu milionów euro w zamian za nieujawnienie nagrań z intymnych schadzek. Susanne Klatten nie ugięła się - zgłosiła sprawę policji. Niebawem okazało się, że nie była pierwszą ofiarą szwajcarskiego szantażysty. Śledztwo w sprawie Sgarbiego doprowadziło policję na trop stojącego na czele sekty cudotwórcy z Włoch. PORUSZAJĄCE

poniedziałek, 28 stycznia 2013, jawojtko

Polecane wpisy