Blog > Komentarze do wpisu

SOBOTA 19.01; Wchodzę na (przez) ekran! I konkurs.

telewidze.pl sobota Okazja to wyjątkowa zobaczyć siebie na ekranie, jak nie jest się aktorem, który tym na życie zarabia, albo chociaż chce wyrobić sobie nazwisko, żeby zarabiać na nim potem. Jeszcze przyjemniej, jak ktoś ze znajomych poznaje i się uśmiecha. A poznać łatwo nie jest. Tak, zobaczę się dzisiaj w filmie "Sztos II" i znowu się na ten widok uśmiechnę. Ale Was nie zmuszam, chociaż konkurs ;) A co poza Sztosem? Ostatnia rola pana Jana Machulskiego, rozdzierający serce melodramat sprzed lat, kolejny odcinek najnowszej serii "Chirurgów" i kilka rzeczy jeszcze. Zapraszam... 
A w TOK FM w południe Jerzy Dzięgielewski, dyrektor programowy MTV i duża nowość w tej stacji. 

 
SOBOTA 19.01 

FILM 

CANAL+ 20:00 (uwaga KONKURS!)
Sztos II  - sensacyjny Polska 2012; reż. Olaf Lubaszenko; wyst. Cezary Pazura, Borys Szyc, Bogusław Linda, Edward Linde i najlepszy w tym zestawie... Wojciech Krzyżaniak (110 min)
Kontynuacja przygód przekręciarzy znanych z części pierwszej filmu, plus kila nowych postaci, ale w podobnym utrzymana duchu, tyle że gorsza. A przy okazji jedna z moich wielkich ról ;) Jeśli wykażecie się spostrzegawczością i nadludzkim wysiłkiem wstrzymacie odruch mrugania powiek, to będziecie świadkami jednego z bardziej znaczących ekranowych objawień minionego roku, czyli MNIE w roli... Ale z tym mruganiem, to poważnie. Jeśli jednak się uda, to trzy pierwsze osoby - od godziny 20:00, które mnie w filmie odnajdą, albo spróbują zgadnąć, czekają nagrody, czyli filmy lub seriale. No to... ;) W trailerze mnie nie ma. W filmie jestem ;) 
Jest rok 1981, a dalej zobaczycie.  Ze mną, więc MUSI BYĆ DOBRE (chociaż... ale przecież nie mogę nie polecić BARDZO) 

 

HBO godz. 20:00 
Zmiana w grze (Game Change) - dramat obyczajowy USA 2012; reż. Jay Roach; wyst. Julianne Moore, Woody Harrelson, Ed Harris (120 min)
Nagrodzona kilka dni temu Złotym Globem Julianne Moore i nagrodzony kilka dni temu Złotym Globem Ed Harris, w nagrodzonym kilka dni temu Złotym Globem filmie telewizyjnym odsłaniającym kulisy kampanii prezydenckiej, w której pan John McCain zmierzył się z Barackiem Obamą, jako broni ostatecznej chcąc użyć pani senator z Alaski, Sarę Palin. Walka jak wiemy skończyła się niepowodzeniem, do którego bardzo przyłożyła się właśnie ta tajna broń. ZNAKOMITE PLUS

TVN godz. 20:00
Uwierz w ducha (Ghost) - melodramat USA 1990; reż. Jerry Zucker; wyst. Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg (155 min)
Szczerze? Ja też, jak biały miś, miałem w oczach białe łzy... Młodzi małżonkowie, Sam i Molly, kochają się do obłędu i w szczęściu. Pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony na ulicy. Będąc już duchem, przekonuje się, że jego zabójstwo nie było przypadkowe, a ukochanej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę usiłuje ostrzec żonę. W tym celu nawiązuje kontakt ze spirytystką, która z czasem zaprzyjaźnia się z duchem Sama i robi wszystko, by uratować jego ukochaną żonę. I pozwala im.. No nie, już mi się chce łkać. Ale naprawdę świetnie zrobione. Ciekawe czy porusza po tylu latach. PŁACZ DO ŁEZ.

 

A tuż po "Duchu" w TVN o godz. 22:05 George Clooney w bardzo dobrym skądinąd filmie "W chmurach" (USA 2009) w którym lata po Stanach jako pan wynajmowany do komunikowania ludziom, że zostali zwolnieni z pracy. Aż i jego posada przestanie być taka pewna jaką mu się wydawała. No i miłość, no i kłopoty. No i PRZYJEMNE

CBS Europa godz. 20:00
Spisek ośmiu (Eight Men Out) - obyczajowy USA 1988 - reż. John Sayles; wyst. John Cusack, Clifton James, Michael Lerner (130 min)
Spisek ośmiu przybliża autentyczny skandal mający miejsce w światku baseballu w 1919 roku w Chicago. Murowanym kandydatem do mistrzostwa była naonczas drużyna White Sox, ale w ligę miesza się szemrane towarzystwo w osobach kilku mafiosów. Przekupują ośmiu zawodników drużyny, aby przegrali finał, a oni zgarnęli sporą sumę na bukmacherce. Na trop sprawy wpadają dziennikarze i oczywiście wybucha skandal. MNIE SIĘ PODOBAŁ.

Kino Polska godz. 20:10
Nic śmiesznego - komediodramat Polska 1995; reż. Marek Koterski; wyst. Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk, Maciej Kozłowski (105 min)
"To ja tu na deszczu! Wilki jakieś!" I chyba nie muszę więcej. KULTOWY

TVP 1 godz. 20:20
Ostatnia akcja - sensacyjny Polska 2009; reż.  Michał Rogalski; wyst. Jan Machulski, Marian Kociniak, Barbara Krafftówna (105 min)
Ostatnia akcja, ale i ostatnia kinowa rola pana Jana Machulskiego, w filmie, w którym byli AK-wcy poirytowani bezsilnością Policji wobec chuligaństwa i gangsterki postanowili zebrać się raz jeszcze i wziąć sprawy w swoje ręce. I słusznie. MOŻE BYĆ (głównie jednak dla pana Jana

 

FilmBox godz. 21:15
Autor widmo (Ghost Writer) - thriller Francja/Niemcy 2010; reż. Roman Polański; wyst. Ewan McGregor, Jon Bernthal, James Belushi (140 min)
Ja wolę powieść, ale zdania są podzielone. Wydawnictwo zleca napisanie biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii Adama Langa. Osoba, która się tego podejmuje, dowiaduje się, że poprzedni zleceniobiorca zginął w tajemniczych okolicznościach. W rezydencji premiera pisarz poznaje jego sekretarkę oraz małżonkę. Kobiety wyraźnie rywalizują o względy polityka. Wkrótce wybucha skandal - były premier zostaje oskarżony o zezwolenie na przekazanie do USA i torturowanie osób podejrzanych o terroryzm. Pisarz znajduje kopertę zawierającą informacje dotyczące przeszłości Langa. I (sobie na złość?) rozpoczyna śledztwo. WCIĄGA

TVP 2 godz. 22:00 
Ława przysięgłych - thriller USA 2003; reż. Gary Fleder; wyst. John Cusack, Gene Hackman, Dustin Hoffman (135 min)
Wdowa po zamordowanym prawniku oskarża korporację producentów broni o nieprzestrzeganie przepisów przez co broń dostała się w ręce szaleńca, który zabił jej męża. Domaga się wielkiego odszkodowania, ale nie to jest najgorsze dla korporacji. Muszą zrobić wszystko, żeby proces wygrać, bo jeśli przegrają, koncern zaleją tysiące kolejnych pozwów, doprowadzając ją do upadku. Ale proces jest tu tylko narzędziem do budowania całkiem innej opowieści i snucia zupełnie innej, wciągającej i znakomicie poprowadzonej intrygi. TRZYMA W NAPIĘCIU.


SERIAL 


AXN godz. 15:00 (do godz. 20) 
Dr House ((House M.D.) - serial obyczajowy USA 2009; reż. Katie Jacobs; wyst. Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Franka Potente (60 min)
Dla stęsknionych, AXN przypomina 6 serię doktora od początku, dzisiaj w dawce czterech pierwszych odcinków. Oto Wasz kochany House zrozumiał, że potrzebuje pomocy i rozpoczyna terapię u niejakiego doktora Nolana. Jednak jego stan psychiczny się nie poprawia. Ku zadowoleniu fanów serialu. OBIEKT KULTU (ale mnie nie rusza)

CBS Drama godz. 21:00
Braterstwo (Brotherhood) - kryminalny USA 2006; reż. Phillip Noyce; wyst. Jason Isaacs, Jason Clarke, Annabeth Gish (60 min)
Jedna z głośniejszych premier sprzed sześciu lat. Mocny, wyrafinowany, poruszający. Polityk Tommy Caffee budzi szacunek wśród irlandzkiej społeczności Providence. Jest członkiem stanowej Izby Reprezentantów. Niespodziewany powrót ukrywającego się od siedmiu lat brata, Michaela, który zaangażowany jest w zorganizowaną działalność przestępczą, utrudnia Tommy'emu drogę na szczyt. Michael prowadzi wojnę o wpływy z bossem irlandzkiej mafii, Freddiem Corkiem. GODNE

Fox Life godz. 22:00
Chirurdzy (Grey's Anatomy) - obyczajowy USA 2012; reż. Debbie Allen; wyst. Ellen Pompeo, Sandra Oh, Justin Chambers (60 min)
Dla zapominalskich. Oto odcinek trzeci najnowszej, premierowej serii waszego ukochanego serialu, zatytułowany: "Pokochaj kogoś, kto jest blisko ciebie".A w odcinku: Ocalali po katastrofie są zmuszeni wybierać pomiędzy życiem dalej i uznaniem wypadku za przeszłość, a dochodzeniem prawdziwej przyczyny tragedii, która ich spotkała. Tymczasem Jackson i April muszą pracować razem co okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Bailey jest podirytowana zachowaniem młodych lekarzy. Callie zmaga się z próbami porozumienia z Arizoną. Cristina uczy się pracy z nowymi kolegami w Minnesocie. ". O CO TEN HAŁAS?

DOKUMENT

Soundance Channel godz. 22:00
Bones Brigade: An Autobiography - film dok. USA; reż. Stacy Peralta
Właśnie rozpoczęła się w Stanach kolejna edycja największego festiwalu amerykanskiego (i trochę nie tylko) kina tzw. niezależnego Soundance Festival. I z tej okazji kanał Soundance wczoraj rozpoczął codzienną emisję o godzinie 22:00 dziesięciu najciekawszych festiwalowych filmów z ostatnich lat. Dzisiaj dokument. Bones Brigade to gang nastoletnich wyrzutków. Dokument opowiada o tym, w jaki sposób udało im się stworzyć najpopularniejszy zespół amatorów jazdy na deskorolce. Film znalazł się w Oficjalnej Selekcji na Festiwalu Filmowym Sundance 2012. Obsada: Tony Hawk, Rodney Mullen, Stevie Caballero, Lance Mountain, Tommy Guerrero, Mike McGill. POLECAM

I jeszcze tylko na koniec, o godz. 18:00 w TVP 2 nasi szczypiorniacy w meczu z Koreą Południową, a o godz. 23:00 w Discovery druga część zeznań skruszonego poniewczasie mistrza na dopingu. Przesłuchująca Oprah Winfrey. 

sobota, 19 stycznia 2013, jawojtko

Polecane wpisy