Blog > Komentarze do wpisu

ŚRODA 30.01; smoleńska Gargas vs. NG i inne, lepsze propozycje... (+GD)

I oto nadejszla wiekopomna chwiła... Tak, to dzisiaj nastąpi telewizyjna konfrontacja dwóch smoleńskich dokumentów. Ten śledczy autorstwa pani Gargas w TV Puls, a w reżymowej NG uparcie powtarzają swoje ;) Na szczęście są też inne propozycje. Ot, choćby wzruszająca również facetów francuska 'Miłość na żądanie', kilka głupich, ale potrafiących rozluźnić przeponę komedii, disneyowski w klimacie kanadyjski film tańcząco śpiewający czy wreszcie kawał dobrego (miejmy nadzieję) futbolu w pucharze hiszpańskiego króla. Wczoraj miałem wieczór w operze, więc dzisiaj chyba... stadion ;)

telewidze.pl - środa I oto nadejszla wiekopomna chwiła... Tak, to dzisiaj nastąpi telewizyjna konfrontacja dwóch smoleńskich dokumentów. Ten śledczy autorstwa pani Gargas w TV Puls, a w reżymowej NG uparcie powtarzają swoje ;) Na szczęście są też inne propozycje. Ot, choćby wzruszająca również facetów francuska 'Miłość na żądanie', kilka głupich, ale potrafiących rozluźnić przeponę komedii, disneyowski w klimacie kanadyjski film tańcząco śpiewający czy wreszcie kawał dobrego (miejmy nadzieję) futbolu w pucharze hiszpańskiego króla. Wczoraj miałem wieczór w operze, więc dzisiaj chyba... stadion ;)

ŚRODA 30.01 

DOKUMENT czyli smoleńska Gargas vs. NG

TV Puls godz. 20:00
Anatomia upadku - film dokumentalny Polska 2013; reż: Anita Gargas (80 min)
Dokument jest podsumowaniem dwóch lat ustaleń w celu wyjaśnienia okoliczności katastrofy samolotu prezydenckiego 10 kwietnia 2010 r. Przedstawia nowych świadków, którzy wskazują, że przebieg ostatnich sekund lotu Tu-154M nie był taki, jak w raportach MAK i komisji Millera. Ich relacje są zbieżne z ustaleniami ekspertów współpracujących z zespołem parlamentarnym ds. zbadania przyczyn katastrofy, a także naukowców. Film koncentruje się także na pokazaniu reakcji polskich władz, prokuratury oraz komisji Millera. ŻEBY WIEDZIEĆ.

Albo można zobaczyć tutaj: 
 

National Geographic godz. 22:05
Katastrofa w przestworzach: Śmierć prezydenta (Air Crash Investigation: Death of the President) - serial dokumentalny USA/Kanada 2012; (55 min)
W 2010 r. w Smoleński miała miejsce katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego, w której zginęło w niej 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych, a także załoga samolotu. ŻEBY WIEDZIEĆ

FILM 

TVN 7 godz. 20:00
Podwójna gra (Two For the Money) - thriller USA 2005; reż. D. J. Caruso; wyst. Al Pacino, Matthew McConaughey, Rene Russo (155 min)
Brandon Lang stał u progu kariery sportowej, gdy kontuzja przekreśliła jego przyszłość jako gwiazdy koszykówki. Wkrótce okazało się jednak, że młody mężczyzna ma inny talent - potrafi przewidzieć wynik niemal każdego meczu. Niezwykła umiejętność zostaje dostrzeżona przez specjalistę w dziedzinie zakładów sportowych, Waltera Abramsa. Brandon trafia pod skrzydła wytrawnego gracza i niebawem staje się gwiazdą programów telewizyjnych. Lecz Walter nie promuje go bezinteresownie. Brandon staje się narzędziem w jego rozgrywkach. DOBRE PLUS

Ale Kino+ godz. 20:10
Miłość na żądanie (Jeux d'enfants) - komedia romantyczna Belgia/Francja 2003; reż. Yann Samuell; wyst. Guillaume Canet, Marion Cotillard, Emmanuelle Groenvold (105 min)
Świetna Marion Cotillard, która naszą sympatię zdobyła rolą w komedii sensacyjnej "Taxi" Luca Bessona, w bardzo przyzwoitej, choć romantycznej komedii. Julien i Sophie przyjaźnią się od ósmego roku życia. Ich związek wzmacnia prowadzona gra, która polega na stawianiu sobie kolejnych wyzwań. Czasem chodzi o zawstydzenie nauczycielki wulgarnymi wyrazami, czasem o ściągnięcie weselnego obrusu. Kiedy Julien i Sophie dorastają, ich zabawa staje się coraz bardziej niebezpieczna i prowokacyjna. Kolejne pojedynki uświadamiają bohaterom, że to, co ich łączy, jest czymś więcej niż tylko przyjaźnią. PRAWDZIWIE WZRUSZA (facetów też).  

 

Cinemax godz. 20:35
Na gigancie (Les geants) - dramat obyczajowy Belgia 2011; reż. Bouli Lanners; wyst. Zacharie Chasseriaud, Martin Nissen, Paul Bartel (85 min)
Piętnastoletni Seth i jego młodszy brat Zak spędzają wakacje w rodzinnym domku na wsi. Pozostawieni sami sobie zaprzyjaźniają się z Dannym. Pełen niezwykłych pomysłów chłopiec mieszka w pobliżu. Gdy Sethowi i Zakowi kończą się pieniądze, bracia postanawiają wynająć dom hodowcy konopi. Reżyserem urokliwego filmu jest Bouli Lanners, który zdobył za niego dwie nagrody specjalne na festiwalu w Cannes i nominację do Złotego Hugona na MFF w Chicago. WZRUSZAJĄCE.

Polsat godz. 20:35
Wolna chata (House Broken)  - komedia USA 2009; reż. Sam Harper; wyst. Danny DeVito, Skyler Stone, Ryan Hansen (115 min)
Elliot i Quinn, chociaż od wielu lat są już dorośli, nie zamierzają opuścić domu ojca. Zirytowany tą sytuacją Cathkart czuje, że przyszedł czas na radykalne rozwiązania. Postanawia bez uprzedzenia wyjechać i tym samym zmusić synów do samodzielności. Bracia po raz pierwszy w życiu muszą pamiętać o zakupach, rachunkach i załatwianiu innych domowych spraw. GŁUPIE, ALE BAWI

CANAL+ godz. 21:00
Muzyka serca (Sur le rythme) - film muzyczny Kanada 2011; reż. Charles-Olivier Michaud; wyst. Mylène St-Sauveur, Nico Archambault, France Castel (Polska premiera) (100 min)
20-letnia Delphine Lamarre jest rozdarta między studiami medycznymi i tańcem. Rodzice naciskają, by wybrała karierę lekarza, ona woli poświęcać czas prawdziwej pasji. Pewnego dnia dziewczyna spotyka utalentowanego Marca Painchauda, z którym postanawia stworzyć duet. Delphine porzuca studia, czym zaostrza konflikt z rodzicami. Traci przyjaciółkę, Julianne, ponieważ okazuje się, że Marc był jej chłopakiem. Mimo przeciwności losu dziewczyna wierzy, że uda jej się zrobić karierę w świecie tańca. DISENJOWSKIE, DZIEWCZYŃSKIE.

 

TVP Kultura godz. 21:00
Cztery noce z Anną - dramat psychologiczny Polska/Francja 2008; reż. Jerzy Skolimowski; wyst. Artur Steranko, Kinga Preis, Jerzy Fedorowicz (105 min)
Leon Okrasa pracuje w spalarni odpadów medycznych w małym miasteczku. Kocha się w pielęgniarce Annie. Często obserwuje wracającą do domu kobietę. Bywa, że ją śledzi, ale gdy ją spotyka, nie potrafi się do niej zbliżyć. W końcu obmyśla sposób, by móc z nią być. Aplikuje Annie środek nasenny i w nocy zakrada się do jej mieszkania, by czerpać radość z bliskości i widoku ukochanej. Podczas kolejnych, trwających godzinami wizyt, Leon pozwala sobie na coraz więcej. W końcu zostaje złapany przez policyjny patrol. Przyznam, że mnie nudzi, ale musi być dobre, skoro jeden z niewielu krytyków, których zdanie i znajomość rzeczy szanuję napisał był ongi, że to 'najpiękniejszy film Cannes 2008'. PORUSZA.

TVN godz. 21:30
Sekta (The Skulls) -thriller USA/Kanada 2000; reż. Rob Cohen; wyst. Joshua Jackson, Paul Walker, Hill Harper (125 min) 
Luke McNamara należy do tajnej organizacji studenckiej. Seria nieszczęśliwych wypadków, szczególnie zaś samobójstwo przyjaciela, sprawiają, że Luke zaczyna dociekać prawdy o stowarzyszeniu. Pierwszy z trzech filmów. I z wszystkich najlepszy. Nie jest to mistrzostwo świata, ale ma klimat i SIĘ OGLĄDA

TVP 2 godz. 21:45
Wariat na wolności (Crazy on the Outside) - komedia USA 2010; reż. Tim Allen; wyst. Sigourney Weaver, Tim Allen, Ray Liotta (110 min)
Po trzech latach spędzonych w więzieniu Tommy wychodzi na wolność i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Powrót do normalności utrudniają mu kłamstwa starszej siostry, Viki. Tommy musi udawać przed matką, że ostatnie lata spędził za granicą. Równocześnie próbuje uporządkować sprawy uczuciowe. Tymczasem dawny przyjaciel usiłuje namówić go do powrotu na drogę przestępstwa. ROZBAWIA

DLA KIBICÓW!!! czyli GRAN DERBI! 

Oto drugi dzisiejszy pojedynek. Z tym jednak, że odrobinę (sic!) bardziej porywający. 
TVP Sport godz. 20:05
TVP 1 godz. 20:40
Półfinał rozgrywek o Puchar Króla: Real Madryt - FC Barcelona NA ŻYWO
Co tu dużo pisać, skoro całość sprowadza się do dwóch słów: Messi i Ronaldo? Chociaż wszyscy wiemy, że równie dobrze, podobnie ekscytujące pary można by poskładać z pozostałych nazwisk. Ja żałuję tylko, że chyba nie zagra Casillas ;( 

wtorek, 29 stycznia 2013, jawojtko

Polecane wpisy