Blog > Komentarze do wpisu

CZWARTEK 28.02; Premiera w Polsacie i nie tylko...

Radość dzisiaj telewizyjna o tyle, że po długim czasie posuchy startuje dziś właśnie bardzo udany serial kryminalny polskiej produkcji, a prawie jak amerykański. Przy czym 'prawie' to nie śmiechowy dodatek znany z reklamy Żywca. Naprawdę jest dobry ('Na krawędzi', Polsat godz. 22:00). Ja już widziałem sporą jego dawkę, więc będę mógł wieczór spędzić w oparach mojego ulubionego masakrowego kiczu. A dzisiaj uczta. Najpierw coś obudzi niezwykłego super rekina, który potrafi latać i chadzać, choć najlepiej jednak (może w sikłelu będzie inaczej) ciągle czuje się w pobliżu wody. Ów potwór zajadał będzie ludzi i siał zniszczenie od 19:10 w SciFi Universal. A potem w tym samym kanale trzęsienie ziemi sprawi, że obudzą się wielkie pająki, które postanowią zgodnie opanować Nowy Orlean. Ku utrapieniu okolicznej ludności oczywiście ('Koniec świata' Sci Fi Universal 21:00). W obu przypadkach znajdzie się na szczęście ktoś, kto uratuje dla nas przyszłość. No miodzio po prostu.

telewidze.pl - czwartek Radość dzisiaj telewizyjna o tyle, że po długim czasie posuchy startuje dziś właśnie bardzo udany serial kryminalny polskiej produkcji, a prawie jak amerykański. Przy czym 'prawie' to nie śmiechowy dodatek znany z reklamy Żywca. Naprawdę jest dobry ('Na krawędzi', Polsat godz. 22:00). Ja już widziałem sporą jego dawkę, więc będę mógł wieczór spędzić w oparach mojego ulubionego masakrowego kiczu. A dzisiaj uczta. Najpierw coś obudzi niezwykłego super rekina, który potrafi latać i chadzać, choć najlepiej jednak (może w sikłelu będzie inaczej) ciągle czuje się w pobliżu wody. Ów potwór zajadał będzie ludzi i siał zniszczenie od 19:10 w SciFi Universal. A potem w tym samym kanale trzęsienie ziemi sprawi, że obudzą się wielkie pająki, które postanowią zgodnie opanować Nowy Orlean. Ku utrapieniu okolicznej ludności oczywiście ('Koniec świata' Sci Fi Universal 21:00). W obu przypadkach znajdzie się na szczęście ktoś, kto uratuje dla nas przyszłość. No miodzio po prostu.
I jest jeszcze muzyka...  

CZWARTEK 28.02

SERIAL

Polsat godz. 22:00 
Na krawędzi - serial sensacyjny Polska 2011; reż. Maciej Dutkiewicz; wyst. Urszula Grabowska, Maria Niklińska, Marek Bukowski (PREMIERA) (60 min)
Marta Sajno to zamożna bizneswoman, samotnie wychowująca córkę Annę. Po wieloletniej nieobecności wraca z Kanady do Polski, aby wyrównać rachunki z osobami, które skrzywdziły ją w młodości. Kupuje wydawnictwo i zakłada fundację dla kobiet. Niedługo po przyjeździe na terenie jej posiadłości zostaje znalezione ciało zamordowanej dziewczyny. Rozpoczyna się śledztwo, prowadzone przez inspektora Tomka Kamińskiego, który odkrywa, że równolegle toczy się dochodzenie w sprawie Marty. Jego inicjatorem jest pracownik rządowy, Wolański. POLECAM MOCNO

Więcej szczegółów na stronie WizjaTele.pl, a w piątek w Gazecie Telewizyjnej (Wyborczej) moja rozmowa z Urszulą Grabowską. 


Ale Kino+ godz. 22:20
Morderca z Whitechapel (Whitechapel) - serial kryminalny Wielka Brytania 2012; reż. Richard Clark; wyst. Rupert Penry-Jones, Philip Davis, Steve Pemberton (2x60 min)
Trzeci i czwarty odcinek najnowszej brytyjskiej serii kryminalnej. Na brzegu Tamizy pojawia się ludzki korpus. Policjanci wkraczają do mrocznego świata obsesji, w którym miłość przybiera bardzo niebezpieczne formy. ZNAKOMITOŚĆ

FILM 

HBO godz. 20:10
Hunky Dory - dramat obyczajowy Wielka Brytania 2011; reż. Marc Evans; wyst. Minnie Driver, Aneurin Barnard, Danielle Branch (110 min)
Lata 70. Małe miasteczko w Walii. Vivienne jest pełną zapału i ideałów nauczycielką w miejscowej szkole. Mimo iż zawód jest jej pasją, z trudem radzi sobie z apatyczną, niechętnie reagującą na jej propozycje młodzieżą. Uczniów nie interesuje Szekspir, tylko słuchanie glam rocka i przyjemne spędzanie czasu. Vivienne wpada na pomysł, jak zainteresować licealistów wielką literaturą. Postanawia namówić ich do zrealizowania musicalu na podstawie 'Burzy' Williama Szekspira. INSPIRUJĄCE.


TVN godz. 22:30
Ronin - thriller Wielka Brytania/USA 1998; reż. John Frankenheimer; wyst. Robert De Niro, Jean Reno, Natascha McElhone (150 min)
Na zlecenie anonimowego mocodawcy irlandzka bojowniczka Deirdre werbuje w Paryżu pięciu mężczyzn, którzy mają wykraść z rąk Rosjan pilnie strzeżoną walizkę. Wśród nich są Sam, były agent CIA, kierowca Larry, Spence, znawca broni, pochodzący z bloku wschodniego Gregor, specjalista od urządzeń elektronicznych, oraz francuski koordynator Vincent. Po pierwszym starciu Spence odchodzi. Grupa jedzie na południe Francji, gdzie wykrada walizkę. Gregor zabiera ją i znika. Sam i Vincent ustalają, że mężczyzna pracował dla KGB. MOCNA RZECZ.

TVP 2 godz. 22:35
Hawana - miasto utracone (The Lost City) - melodramat USA 2005; reż. Andy Garcia; wyst. Andy Garcia, Inés Sastre, Bill Murray (155 min)
Hawana lat 50. tętni muzyką i kusi nocnymi rozrywkami, choć żyje pod terrorem generała Batisty. Skorumpowanym miastem rządzi mafia, tysiące ludzi, na skutek systemu klasowego, żyją w ubóstwie. Dopóki jednak słychać muzykę, a na Kubie bawią się obywatele obu Ameryk, można przymykać oko na politykę. Takiego zdania jest Fico Fellove, sceptyczne nastawiony do rozkręcającej się rewolucji Fidela Castro i Che Guevary. Bracia Fico przyłączają się do partyzantów, jeden z nich ginie. Wdowa po nim, wielka miłość Fico, zostaje pierwszą damą rewolucji. WZRUSZA I ZACHWYCA


MUZYKA 

TVP 2 godz. 01:10
Będzie głośno (It Might Get Loud) - film dokumentalny USA 2009; reż. Davis Guggenheim (105 min)
Przedstawiciele trzech pokoleń gitarzystów spotykają się na ekranie, by opowiedzieć o swoich relacjach z ulubionym instrumentem. Twórcy dokumentu zabrali w podróż sentymentalną Jimmy'ego Page'a _ niegdyś podporę legendarnego Led Zeppelin, The Edge'a - odpowiedzialnego za brzmienie U2, i Jacka White'a - lidera The White Stripes. Wywiady z rockmanami pozwalają zrekonstruować ich drogę artystyczną. Muzycy mówią o inspiracjach, doświadczeniach i filozofii grania. Spotykają się także na scenie w trakcie rockowego misterium. HELL YEAH!

W telewizji jest późno, więc tu macie cały. Bo warto. 


ŁOWCOM KICZU

SciFi Universal godz. 19:10
Podwodna bestia (Super Shark) - film SF USA 2011; reż. Fred Olen Ray; wyst. John Schneider, Sarah Lieving, Tim Abell (110 min)
Nadmorskie miasteczko przygotowuje się do obchodów Święta Niepodległości. Spokój mieszkańców zakłóca pojawienie się prehistorycznego rekina. Tylko jeden człowiek może stawić czoła bestii, która pływa, chodzi i lata. Sprawą zajmuje się biolog morski. MNIODZIO. Nie ma dużo lepszego ;) 


Polsat godz. 20:00
Zdrady - serial fabularno-dokumentalny Polska 2012; reż. Okił Khamidov; wyst. Karolina Kasperek, Damian Rabstajn (Premiera) (60 min)
Kolejny pomysł na inscenizowane dokumentalno fabularno reporterskie klimaty. Bohaterem pierwszej historii jest 32-letni Artur Cichocki, który od 2 lat jest mężem 23-letniej Anny. Odkąd u mężczyzny zdiagnozowano chorobę tarczycy - znacznie przytył, a żona przestała się nim interesować. Artur podejrzewa, że Anna ma romans. Nasze ekipa odkrywa, że Anna rzeczywiście spotyka się z nieznajomym. Nie mogąc znaleźć wystarczających dowodów, instaluje w mieszkaniu małżonków kamery. Artur informuje Annę, że wyjeżdża w delegację. Wieczorem do Anny przychodzą jej znajomi - Wojciech i Jolanta. Między znajomymi Anny dochodzi do zbliżenia. Nocą Wojciech próbuje uwieść również Annę, ale ta go odrzuca. Następnego dnia w domu Cichockich zjawia się nieznany mężczyzna. Między nim a Anną dochodzi do stosunku. Wtedy do mieszkania wchodzi ekipa programu wraz z Arturem i dochodzi do szokujących scen... Mięsny jeż doczekał się konkurencji. Strata czasu, chyba że DLA ŚMIECHU

SciFi Universal godz. 21:00
Koniec świata (Arachnoquake) - film SF USA 2012; reż. Griff Furst; wyst. Tracey Gold, Edward Furlong, Bug Hall (110 min)
Trzęsienie ziemi w Nowym Orleanie wywołuje atak gigantycznych pająków. Wydostając się na powierzchnię, olbrzymie pajęczaki sieją w mieście zamęt. UWIELBIENIE.

czwartek, 28 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy