Blog > Komentarze do wpisu

NIEDZIELA 24.02; Dwa powroty i więcej jeszcze... bo Oscary

Dziś wracają dwa seriale, 'Przepis na życie' w TVN (godz. 21) i 'Kości' w Polsacie (godz. 22). Wkrótce wróci ich więcej, pojawią się też nowe, bo w telewizji zaczęła się właśnie wiosna. Nadszedł też zatem czas na kolejne wielkie muzyczne talent show, czyli 'Must Be The Music. Tylko Muzyka.' To już piąta edycja, więc talenty pewnie już trochę przebrane, ale może znajdzie się coś ciekawego. Byłem ostatnio na imprezie, na której wystąpił finalista poprzedniej edycji, takie polskie Rammstein, którego nazwy nie pomnę, i... to dziwne, że cokolwiek wygrali. Ale że głosowali na nich widzowie Polsatu? Niebo się wychładza ;))) A cha... I są dwa polecenia godne dokumenty. Jeden z nich nawet bardziej. No, ale i tak wydarzeniem nocy będzie ceremonia przydzielania Oscarów (Canal+ godz. 2:00) i może pokaz toalet i koafiur na czerwonym dywanie (E!Entertainment godz. 00:00) Zapraszamy...

telewidze.pl - niedziela Dziś wracają dwa seriale, 'Przepis na życie' w TVN  (godz. 21) i 'Kości' w Polsacie (godz. 22). Wkrótce wróci ich więcej, pojawią się też nowe, bo w telewizji zaczęła się właśnie wiosna. Nadszedł też zatem czas na kolejne wielkie muzyczne talent show, czyli 'Must Be The Music. Tylko Muzyka.' To już piąta edycja, więc talenty pewnie już trochę przebrane, ale może znajdzie się coś ciekawego. Byłem ostatnio na imprezie, na której wystąpił finalista poprzedniej edycji, takie polskie Rammstein, którego nazwy nie pomnę, i... to dziwne, że cokolwiek wygrali. Ale że głosowali na nich widzowie Polsatu? Niebo się wychładza ;))) A cha... I są dwa polecenia godne dokumenty. Jeden z nich nawet bardziej. No, ale i tak wydarzeniem nocy będzie ceremonia przydzielania Oscarów (Canal+ godz. 2:00) i może pokaz toalet i koafiur na czerwonym dywanie (E!Entertainment godz. 00:00) Zapraszamy... 

NIEDZIELA 24.02

CANAL+ godz. 20:00
Artysta (The Artist) - komedia romantyczna Belgia/Francja/USA 2011; reż. Michel Hazanavicius; wyst. Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman (Premiera telewizyjna) (105 min)
Hollywood, rok 1927. Amerykański gwiazdor kina niemego, George Valentin, jest u szczytu sławy. Jedna z jego wielbicielek, tancerka Peppy Miller, wypchnięta przed tłum fotografów całuje idola w policzek. Valentin ponownie spotyka Peppy podczas castingu. Pomaga jej otrzymać angaż do filmu. Nastaje era dźwięku w kinie. George ignoruje ten fakt, odmawia udziału w nowym filmie. Gdy obraz robi furorę, popularność Valentina gaśnie. Autorskie dzieło ma być szansą powrotu na wielki ekran. Aktor inwestuje cały majątek w tworzenie nowego filmu niemego. PRETENSJONALNE, ale Oscary się posypały.   


HBO godz. 20:10
Albert Nobbs - dramat Wielka Brytania 2011; reż. Rodrigo García; wyst. Glenn Close, Mia Wasikowska, Antonia Campbell-Hughes (110 min)
Dziewiętnastowieczna Irlandia. Albert Nobbs jest doświadczonym kelnerem w jednym z eleganckich hoteli w Dublinie. Nikt z otoczenia nie domyśla się, że nieśmiały mężczyzna jest w rzeczywistości kobietą. Bohaterka zdecydowała się udawać mężczyznę, bo tylko to dawało jej możliwość zarabiania i prowadzenia niezależnego życia. Pod wpływem przyjaźni z malarzem pokojowym, Hubertem Page’em, wyzwala się w niej impuls do podjęcia pewnych decyzji. BARDZO TAK

TVP Kultura godz. 20:30
Kobiety bez mężczyzn (Women Without Men) - dramat obyczajowy Maroko/ Francja/ Austria/ Niemcy 2009; reż. Shirin Neshat, Shoja Azari; wyst. Shabnam Toloui, Pegah Ferydoni, Arita Shahrzad (110 min)
Rok 1953. Przez ulice Teheranu przechodzą masowe demonstracje. W życiu czterech kobiet odbywają się ich prywatne rewolucje. Fakhri uwikłana jest w nieudane małżeństwo ze stanowczym generałem. Zarin, młoda prostytutka przygnębiona swoim życiem, dąży do autodestrukcji. Munis mieszka z bratem, zagorzałym fundamentalistą. Nieśmiała Faezeh marzy o tradycyjnym życiu, ale gwałt, którego ofiarą pada, przerywa jej marzenia. Kobiety trafiają do domu z ogrodem. Aby znów rozkwitnąć, muszą odbudować własną kobiecość w oparciu o wewnętrzną energię. PORUSZAJĄCE.

13th Street Universal godz. 22:00
Oko (The Eye) - horror USA/Kanada 2008; reż. David Moreau, Xavier Palud; wyst. Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey (120 min)
Niewidoma od wczesnego dzieciństwa skrzypaczka Sydney Wells zostaje poddana zabiegowi przeszczepu rogówki. Operacja kończy się sukcesem. Sydney z pomocą doktora Paula Faulknera i starszej siostry Helen stopniowo odzyskuje wzrok. Po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat może zobaczyć kształty i kolory. Lecz jednocześnie widzi mroczne postaci i dziwne zdarzenia. Chcąc wyjaśnić zagadkę halucynacji, dziewczyna chce sprawdzić, od kogo pochodziła rogówka. Tylko DLA PIĘKNEJ JESSIKI, jeśli w ogóle. 


FilmBox godz. 23:30
Dziwka (Strumpet) - dramat obyczajowy Wielka Brytania 2001; reż. Danny Boyle; wyst. Jenna G., Christopher Eccleston, Amanda Fairclough (85 min)
Strumpet to młoda dziewczyna uzdolniona muzycznie. Pewnego dnia zostaje napadnięta przez kierowcę ciężarówki, które próbuje ją zgwałcić. Nieoczekiwanie Strumpet zostaje uratowana przez Straymana, ekscentrycznego poetę. Mężczyzna zabiera roztrzęsioną dziewczynę do mieszkania, gdzie na ścianach powypisywane są wersy wierszy. Wkrótce dwójka nieznajomych zbliża się do siebie. Strumpet wykorzystuje słowa wierszy do swoich aranżacji, co daje początek muzycznemu duetowi z Straymanem. Usłyszawszy kilka utworów, jeden z sąsiadów proponuje im kontrakt. INTRYGUJĄCE.

TVP 1 godz. 23:50
Aż poleje się krew (There Will Be Blood) - dramat obyczajowy USA 2007; reż. Paul Thomas Anderson; wyst. Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O'Connor (165 min)
Daniel Plainview ma silną potrzebę sukcesu. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i, nie zważając na ofiary, które za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją, któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni za fortuną Daniel nie oszczędza nawet najbliższych, przez co staje się znienawidzonym przez wszystkich potworem. Narastające w nim uczucia nienawiści, ambicji, cierpienia, pustki i niespełnienia znajdują w końcu dramatyczny finał. PRZERAŻAJĄCE, a Daniel Day-Lewis naprawdę jest wielki.

TVP Kultura godz. 00:25
Polowanie na muchy - film obyczajowy Polska 1969; reż. Andrzej Wajda; wyst. Zygmunt Malanowicz, Małgorzata Braunek, Ewa Skarżanka (120 min)
Bohaterem filmu jest Włodek, pracownik księgarni, niedoszły rusycysta. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę, Irenę. Choć jest żonaty, nawiązuje z nią romans. Irena jest przekonana, że jej ukochany jest zdolny do lepszego życia niż to, które wiedzie u boku Hanki. Pokłada w nim wielkie nadzieje, chce wylansować go jako tłumacza, a nawet pisarza. Jej wysiłki okazują się daremne. Kariera jej wybrańca nie udaje się, on z kolei wpada w sidła ambitnych planów żony. ZASŁUŻONA KLASYKA i smaczny epizod Marka Grechuty. 

SERIAL 

TVN godz. 21:00
Przepis na życie - serial obyczajowy Polska 2012; reż. Michał Rogalski; wyst. Magdalena Kumorek, Piotr Adamczyk, Borys Szyc (Premiera)(60 min)
Dla tych którzy wiedzą o co chodzi, w skrócie: Beata i Andrzej biorą ślub. W trakcie uroczystości wychodzi na jaw, że Jerzy miał wypadek. Większość gości jedzie do szpitala. Mimo trudności ceremonia zostaje doprowadzona do końca. Jerzy jest śpiączce. Przejęta jego stanem Anka z trudem koncentruje się na obowiązkach związanych z otwarciem restauracji. Mania pracuje w kawiarni. Kolega z pracy mobilizuje ją do nauki, proponując alternatywny sposób na poprawienie koncentracji. Irena spotyka się z Michałem. Tadeusz wprowadza się do Poli. Po wybudzeniu ze śpiączki Jerzy dziwnie się zachowuje.
Tym, którzy nie znają serialu, a mają czas proponuję sprawdzić. Być może się spodoba, bo podobać się może. Ja CZASAMI LUBIĘ, bo niezłe.   

Polsat godz. 22:00
Kości (Bones) - serial kryminalny (USA 2012); reż. Ian Toynton; wyst. Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin (Premiera telewizyjna) (60 min)
Pierwszy odcinek najnowszej transzy bardzo dobrego serialu o pani znającej się na  z ciągotami śledczymi. Fałszywie oskarżona o niepopełnioną zbrodnę dr Temperance Brennan nadal ukrywa się wraz z kilkumiesięczną córeczką. Tropią ją przedstawiciele prawa i Christopher Pelant, psychopata, który swoją intrygą doprowadził do jej oskarżenia. Partner Temperance i ojciec dziecka, agent FBI Seeley Booth, bardzo za nimi tęskni. Sam także ma problemy, gdyż padł ofiarą restrykcji i obecnie pełni obowiązki administracyjne w FBI. Pozostali współpracownicy dr Brennan nie wierzą w rzucone na nią oskarżenia. Starają się dowieść jej niewinności.

DOKUMENT 

Planete+ godz. 20:45
Oblicza islamu (Gesichter des Islam) - serial dokumentalny Niemcy 2011; reż. Hannes Schuler (2x35 min)
Dwa z czterech odcinków. Na świecie żyje półtora miliarda muzułmanów. Dokument zabiera widza do miejsc, w których historia islamu styka się z jego codziennością. Od meczetów po targi, od szkół po studia nagrań i warsztaty. Celem są jednak przede wszystkim spotkania z mieszkańcami Egiptu, Maroka, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Indonezji, a także Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Film stara się znaleźć odpowiedź na pytania, w co tak naprawdę wierzą muzułmanie, w jaki sposób religia kształtuje ich życie, czy islam jest wojowniczy i ekspansywny. CIEKAWOŚĆ

TVP Kultura godz. 22:20
Jutro (Zavtra) - film dokumentalny Rosja 2012; reż. Andriej Griazew (100 min)
Dokument Andrieja Griazewa, który przez kilka miesięcy towarzyszył rosyjskiej grupie Voina. Jej członkowie to artyści wykorzystujący miejski performance do walki ze skorumpowanym systemem politycznym. Ich działania znane są już nie tylko w Rosji i stały się wyrazem determinacji w walce z autorytarną władzą. OCZIEŃ INTERESNO

niedziela, 24 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy