Blog > Komentarze do wpisu

PONIEDZIAŁEK 25.02; w królestwie kiczu i kilku takich tam jeszcze ;)

Królem dzisiejszego polowania jest kicz. Tym razem w postaci dramatycznie kiepskich, więc wartych każdej minuty horrorów, z morderczym Blobem (Plazma, tele 5 godz. 21) na absolutnym czele. Szkoda, że tylko uroczo kiczowaty remake genialnie kiczowatego filmu z 1958 roku, ale chociaż tyle :) Zresztą jest dzisiaj kilka jeszcze. Nie znających się na dobrej zabawie (hahaha) może bardziej zainteresować pewnie 'Labirynt Fauna' (TVP Kultura 20:20) albo 'Piknik pod wiszącą skałą' (Ale Kino+ 20:10) na przykład. Chociaż... po zimowej przerwie wracają jeszcze 'Lekarze' (TVN 21:30) a telewizja publiczna, zamiast zwyczajowego w poniedziałki spektaklu Teatru Telewizji proponuje zabawę w ekonomię w formie testu (TVP 1, godz. 20:20)...

telewidze.pl - poniedziałek Królem dzisiejszego polowania jest kicz. Tym razem w postaci dramatycznie kiepskich, więc wartych każdej minuty horrorów, z morderczym Blobem (Plazma, tele 5 godz. 21) na absolutnym czele. Szkoda, że tylko uroczo kiczowaty remake genialnie kiczowatego filmu z 1958 roku, ale chociaż tyle :) Zresztą jest dzisiaj kilka jeszcze. Nie znających się na dobrej zabawie (hahaha) może bardziej zainteresować pewnie 'Labirynt Fauna' (TVP Kultura 20:20) albo 'Piknik pod wiszącą skałą' (Ale Kino+ 20:10) na przykład. Chociaż... po zimowej przerwie wracają jeszcze 'Lekarze' (TVN 21:30) a telewizja publiczna, zamiast zwyczajowego w poniedziałki spektaklu Teatru Telewizji proponuje zabawę w ekonomię w formie testu (TVP 1, godz. 20:20)...

 

PONIEDZIAŁEK 25.02 

PERŁA KICZU 

Tele 5 godz. 21:00
Plazma (Blob) - horror USA 1988; reż. Chuck Russell; wyst. Kevin Dillon, Shawnee Smith, Joe Seneca (115 min)
Kiczowany do granic rozkoszy remake czule kiczowatego horroru z roku 1958 z młodym i znaczącym udziałem Steve'a McQueena. Remake, z udziałem Kevina Dillona nie ma aż takiego uroku, jak pierwowzór, ale też trzyma poziom. Poziom... eh... to były piękne czasy. Chodzi o to, że z kosmosu, za środek transportu mając meteoryt na Ziemię przylatuje galaretowaty organizm w formie plazmy. Taki trochę kisiel, może budyń raczej dobrze zrobiony, chociaż z grudkami (niejaki kominek pewnie lepiej oceni jakość budyniu), ale potrafiący okresowo zwrotnie przybierać nawet bardziej konkretne kształty, i postanawia rozprawić się z ludzkością, a następnie zostać samowładcą naszej planety. Ale nie z ludźmi takie numery. Poniżej trailer filmu z roku 1988 i cały (ale w oryginale) film z roku 1958, który mogę zaproponować dzięki uprzejmości pana Jutuba ;) I pytanie, dlaczego żadna telewizja nie uczyni jakiegoś fajnego nocnego pasma horrorów z lat 50. 60. Oj by się działo ;) TYLKO W TOWARZYSTWIE. (oglądajmy razem, w facebookowej grupie: w telewizji pokazali. To trzeba oglądać razem ;))) 

 

I jeszcze z tej beczki: 

TV Puls godz. 20:00
Dwugłowy rekin atakuje (2-Headed Shark Attack) - horror USA 2012; Reżyseria: Christopher Ray wyst. Carmen Electra, Charlie O'Connell, Brooke Hogan (115 min)
Grupa studentów pod opieką profesora wybiera się na rejs. Statek zostaje zaatakowany przez dwugłowego rekina. Rozbitkowie toczą z potworem walkę na śmierć i życie. I w dodatku Carmen Electra, która wygląda. W GRUPACH DYSKUSYJNYCH

TV Puls godz. 21:55
Komodo vs. kobra: starcie potworów (Komodo vs. Cobra) - horror USA 2005; reż. Jim Wynorski; wyst. Michael Paré, Michelle Borth, Ryan McTavish (125 min)
Na wyspie South Seas naukowcy pracujący dla armii USA przeprowadzają tajne eksperymenty genetyczne. Badania wymknęły się spod kontroli - wyspę terroryzują gigantycznych rozmiarów zwierzęta. W GRUPACH DYSKUSYJNYCH.

FILM 

Ale Kino+ godz. 20:10
Piknik pod Wiszącą Skałą (Picnic at Hanging Rock) - dramat psychologiczny Australia 1975; reż. Peter Weir; wyst. Rachel Roberts, Vivean Gray, Helen Morse (120 min)
W walentynki roku 1900 grupa uczennic z australijskiej pensji wybrała się na piknik. Pensjonarki spędziły cały dzień w miejscu zwanym Wiszącą Skałą. Pod wieczór okazało się, że trzy dziewczynki i jedna nauczycielka zniknęły bez śladu. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań nie udało się odnaleźć zaginionych ani żadnych wskazówek, na podstawie których można by wyjaśnić, co się z nimi stało. Po tygodniu jedna z dziewcząt niespodziewanie wróciła, okazało się jednak, że nie pamięta, co się z nią działo. INTRYGUJĄCE (ciągle)

TVP Kultura godz. 20:20
Labirynt fauna (El laberinto del fauno) - film fantastyczny Hiszpania/Meksyk 2006; reż. Guillermo del Toro; wyst. Ivana Baquero, Sergi López, Maribel Verdú (130 min)
Rok 1944, Hiszpania rządzona przez generała Francisco Franco. 12-letnia Ofelia i jej ciężarna matka jadą na północ Hiszpanii, by zamieszkać w koszarach z ojczymem, okrutnym frankistowskim oficerem Vidalem. Jednostka wojskowa, do której trafiają, okazuje się piekłem na ziemi. Vidal okazuje Ofelii wrogość, nie dba też o jej matkę. Szacunkiem darzy jedynie służącą Mercedes. Dziewczynka ucieka od świata, w którym przelewa się krew, do mieszczącego się nieopodal koszar labiryntu. Tam spotyka fauna, od którego otrzymuje trzy zadania. PORUSZA STRUNY

CANAL+ godz. 22:30
Ekspedycja (Amphibious) - horror Indonezja/Holandia 2010; reż. Brian Yuzna; wyst. Michael Paré, Janna Fassaert, Francis Magee (90 min)
Biolog morski Skylar Shane udaje się do Indonezji w poszukiwaniu śladów prehistorycznych form życia. Na miejscu zatrudnia przewoźnika, kapitana Jacka Bowmana. W trakcie ekspedycji Skylar natrafia na platformę do połowu ryb, gdzie dzieci są zmuszane do niewolniczej pracy. Uwagę kobiety przyciąga Tamal, przypominająca jej utraconą córkę. Skylar chce pomóc dziewczynce. Tymczasem w pobliżu platformy pojawia się gigantyczny skorpion, który atakuje kolejnych członków załogi. Okazuje się, że obecność monstrum ma związek z losem Tamal. Właściwie powinienem dodać to do tych dzisiejszych kiczów... kiczy? Obojętnie. UROCZO ŻENUJĄCEDOKUMENT 

Planete+ godz. 20:50
Goryle z Konga (Kongo - Gorillaschutz mit Kettensäge) - film dokumentalny Niemcy 2011; reż. Thomas Weidenbach (60 min)
Na północy Republiki Konga rozciągają się lasy deszczowe, zamieszkałe przez 36 tysięcy goryli nizinnych. To największe ich skupisko na świecie. W pierwotne lasy wkroczył kongijski przemysł drzewny. Wyręb drzew mógłby oznaczać zagładę goryli. WKURZA a potem się niestety zapomina :(

TVP 1 godz. 22:05
Mój tata jest w ciąży (My Dad is Pregnant) - film dokumentalny Wielka Brytania 2011; reż. Anna Keel (60 min)
Tom i Scott byli kiedyś dziewczynkami, lecz nie czuli się dobrze we własnej skórze. Po latach obaj przeszli operacje zmiany płci, z tym że jeden z nich poprzestał na estetycznej korekcie, zachowując podstawowe cechy żeńskiej fizjologii. Po latach Tom i Scott pobrali się. Scott adoptował dwóch chłopców. Adopcja stworzyła dzieciom szansę na pozostanie w domu. Środowisko ma wątpliwości, czy to normalne, by w rodzinie było dwóch ojców. Sprawy komplikuje fakt, że Tom i Scott pragną mieć biologiczne dziecko. W TEMACIE

CANAL+ godz. 00:00
Apple - historia marki (Apple, The Tyrannical Rule Of Cool) - film dokumentalny Francja 2011; reż. Sylvain Bergère (60 min)
Dokumentaliści postanowili prześledzić historię firmy - od jej początków w garażu po status międzynarodowego imperium. Filmowców zainteresował sposób, w jaki korporacja zdobywała rynek dzięki reklamie, wyczuciu estetyki i nowatorstwu technologicznemu. CIEKAWOSTKA.

SERIAL 

Fox godz. 21:00
Touch - serial obyczajowy USA 2012;  reż. Nelson McCormick; wyst. Kiefer Sutherland, David Mazouz, Gugu Mbatha-Raw (Premiera) (2x60 min)
Drugi i trzeci odcinek nowej transzy serialu. Pan Martin samotnie wychowuje 11-letniego syna, Jake'a. Chłopiec jest zamknięty w sobie, a jego ulubionym zajęciem jest zapisywanie w notatniku tajemniczych ciągów cyfr. Martin odkrywa, że Jake ma dar dostrzegania wzorów matematycznych, zdradzających relacje między ludźmi. Mężczyzna postanawia je rozszyfrować niezrozumiałe wzory, by pomagać ludziom. Jednocześnie jest to dla niego jedyny sposób, by porozumieć się z synem. MA FANÓW.

TVN godz. 21:30
Lekarze - serial obyczajowy Polska 2013; reż. Filip Zylber, Marcin Wrona; wyst. Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski (60 min)
Kolejny serialowy powrót po zimowej przerwie. Grupa lekarzy typowego (hahaha) dla polskiej rzeczywistości, toruńskiego szpitala i ich kłopoty w pracy i w zagro... w domu i w sercu. Powrót, więc przypominam. DO ZOBACZENIA.

ROZRYWKA 

TVP 1 godz. 20:20
Wielki test wiedzy ekonomicznej - quiz (NA ŻYWO) (95 min)
Widowisko z przygotowanym przez ekspertów testem zmierzą się m.in.: Tomasz Karolak, Edyta Herbuś, Rafał Brzozowski, Katarzyna Żak, Liber, Jolanta Fraszyńska, Przemysław Miarczyński. Prowadzą: Paulina Chylewska i Maciej Orłoś (w Warszawie) oraz Radek Brzózka (w Łodzi). Kiedyś był podobny test z wiedzy o historii telewizji w Polsce, w którym to ja byłem ekspertem i twórcą pytań, więc wiem, że może być zabawnie. MOŻNA.  

TVN godz. 22:30
Perfekcyjna pani domu - reality show Polska 2013 (60 min)
Wraca program, którego nikt nie ogląda, a wszyscy wiedzą co się w nim dzieje ;)))) Pani Małgosia pomoże posprzątać w domu i relacjach rodzinnych kolejnym paniom. I panom. Nie krygujcie się, wiem, że oglądacie ;) DO ZOBACZENIA w grupach.

poniedziałek, 25 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy