Blog > Komentarze do wpisu

SOBOTA 23.02; W rytmie rocka i jeszcze...

Wczoraj zadebiutował w TVP 1 serial 'Anna German', który polecam (powtórka pierwszego odcinka w niedzielę o 13:10), a dzisiaj pierwszy z kilku sezonowych talent show. Zaczynamy od 'X-Factor'. Ja nie mam specjalnych oczekiwać wobec, toteż nie oglądam, ale może ktoś lubi, to przypominam, że to właśnie dzisiaj. Z tym jednak, że jeśli chodzi o muzykę, to jest dziś kilka rzeczy lepszych. Ot, choćby relacja z Brit Awards 2013 (BBC Entertainment godz. 18), odcinek cyklu 'Klasyczne albumy rocka' poświęcony płycie "Ace Of Spades" mojego ulubionego zespołu Motorhead (TVP Kultura godz. 19:15) i koncert Raya Charlesa na festiwalu w Montreux (TVP Kultura godz. 22:35). Jest też maraton, prawdziwy, i do tego całonocny niezłego serialu w Cinemax i kilka przyzwoitych filmów, do bania się i do śmiechu. Zapraszamy...

telewidze.pl - sobota W telewizjach już zaczęła się wiosna, bo już rozpoczęła się, a może rozpoczyna się, bo to dopiero pierwsze jej przejawy, wiosenna ramówka. Wczoraj zadebiutował w TVP 1 serial 'Anna German', który polecam (powtórka pierwszego odcinka w niedzielę o 13:10), a dzisiaj pierwszy z kilku sezonowych talent show. Zaczynamy od 'X-Factor'. Ja nie mam specjalnych oczekiwać wobec, toteż nie oglądam, ale może ktoś lubi, to przypominam, że to właśnie dzisiaj. Z tym jednak, że jeśli chodzi o muzykę, to jest dziś kilka rzeczy lepszych. Ot, choćby relacja z Brit Awards 2013 (BBC Entertainment godz. 18), odcinek cyklu 'Klasyczne albumy rocka' poświęcony płycie "Ace Of Spades" mojego ulubionego zespołu Motorhead (TVP Kultura godz. 19:15) i koncert Raya Charlesa na festiwalu w Montreux (TVP Kultura godz. 22:35). Jest też maraton, prawdziwy, i do tego całonocny niezłego serialu w Cinemax i kilka przyzwoitych filmów, do bania się i do śmiechu. Zapraszamy...  

SOBOTA 23.02


ROZRYWKA 

BBC Entertainment godz. 18:00 
Brit Awards 2013 - koncert Wlk.Bryt. 2013
Retransmisja z imprezy która odbyła się w środę. Światowa czołówka muzyki. Nie ma co szczególnie wymieniać. Nie będę tu opowiadał kto wygrał, kto za co dostał statuetkę, bo może ktoś z Państwa jeszcze nie czytał, nie słuchał, i życzy sobie mieć dodatkowy dreszczyk emocji… A zatem proszę. Będzie czego posłuchać. Z ROZMACHEM.

TVP Kultura godz. 19:15
Klasyczne albumy rocka: Motorhead - Ace of Spades - serial dokumentalny Wielka Brytania 2004 (65 min)
W cyklu "Classic Albums", który ukazuje kulisy powstawania najważniejszych albumów w dziejach muzyki rockowej _ piąty album brytyjskiej grupy Motorhead zatytułowany "Ace of Spades", który ukazał się w listopadzie 1980 roku, pięć lat po sformowaniu zespołu. Płyta zawiera dwanaście utworów, z których większość utrzymana jest w klimacie hard rocka i trash metalu. Motorhead uważa się za prekursorów heavy metalu, choć charyzmatyczny lider "Lemmy" Kilmister twierdzi, że ich muzyka to rock and roll. Niezależnie od nazewnictwa, twórczość Motorhead zalicza się do klasyki cięższych brzmień. Płyta "Ace of Spades" doczekała się drugiego wydania w 2001 roku, dodano do niej trzy dodatkowe utwory. W 2005 roku ukazała się dwupłytowa edycja "Ace of Spades" - pierwszy dysk zawierał oryginalne wersje dwunastu utworów z 1980 roku, na drugim znalazły się dodatkowe utwory oraz przeróbki piosenek z pierwszego CD. KOCHAM TĘ MUZYKĘ!


i dwa moje ulubione kawałki... chociaż nie, jedne z ulubionych, bo ja Lemmy'ego i zespołu jego lubię prawie wszystko.


TVN godz. 20:00 
X Factor - talent show Polska 2013
X Factor to widowisko muzyczne, które szuka wokalnych talentów. Nagroda wynosi 100 tysięcy złotych. Ale na razie odcinki castingowe, czyli pole do popisu również dla różnych tzw. kosmitów, którzy zostają potem chwilowymi gwiazdkami internetu. W loży jurorów: Tatiana Okupnik, Czesław Mozil i Kuba Wojewódzki. DO WYBORU.

TVP Kultura godz. 22:35
Ray Charles na festiwalu w Montreux - koncert USA 1997 (90 min)
Zapis jedynego koncertu Raya Charlesa w Montreux 
w 1997 roku. Na nim wzorował się Jimi Hendrix, a Frank Sinatra powiedział o nim: "jedyny prawdziwy geniusz w tym biznesie". No dobra, nie będę się wygłupiał i pisał dalej ;))) TRZEBA

SERIAL 

Cinemax 22:30 
Ścigana (Hunted) - serial sensacyjny Wielka Brytania 2012; reż. S.J. Clarkson; wyst. Melissa George, Adam Rayner, Stephen Dillane (60 min)
Noc z niezłym brytyjskim serialem. Ale dla bardzo wytrwałych, lub bardzo zdeterminowanych. Albo dla posiadaczy nagrywarek. Bo kończy się o 6 rano. Nie namawiam do oglądania live, ale nagrać naprawdę warto. 
Sam jest agentką specjalną pracującą dla firmy Byzantium Security. Jako szpieg sprawdza się w każdej sytuacji. Niestety, kobieta ma pewną mroczną tajemnicę. Jest ścigana przez bezwzględnego przeciwnika, który nie zawaha się przed niczym, żeby ją dopaść. Uciekająca przez całe życie Sam, nie jest w stanie zaufać nikomu - nawet najbliższym jej osobom. Pewnego dnia musi skonfrontować się z przeszłością i stawić czoła wrogowi. POLECASIĘ.FILM 

Polsat godz. 20:00
Sahara - film przygodowy Wielka Brytania/Hiszpania 2005; reż. Breck Eisner; wyst. Penélope Cruz, Matthew McConaughey, Steve Zahn (145 min)
Tajny agent, podróżnik i odkrywca Dirk Pitt oraz jego towarzysz Al Giordino wędrują wzdłuż Nilu, by odnaleźć "statek śmierci" - okręt konfederatów, który w czasach wojny secesyjnej przewoził bezcenny ładunek. Dirk nie tylko szuka przygód, ale próbuje też pomóc atrakcyjnej doktor Evie Rojas, która z ramienia Światowej Organizacji Zdrowia prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska i dziesiątkującej ludność epidemii. Okazuje się, że zaraza ma związek z interesami, w które zamieszani są przemysłowiec Yves Massarde i afrykański dyktator. SOBIE TAKIE, ale obsada chwili warta. 

Ale Kino+ godz. 20:10
Na tropie zła (Narc) - dramat kryminalny Kanada/USA 2002; reż. Joe Carnahan; wyst. Jason Patric, Ray Liotta, Chi McBride (120 min)
Współczesne Detroit. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie zasłużony tajny agent, Michael Calvess, który rozpracowywał środowisko dealerów narkotyków. Po 60 dniach dochodzenia wciąż brakuje i winnego, i motywu zbrodni. W rozwiązaniu zagadki ma pomóc przywrócony do służby Nick Tellis, zawieszony wcześniej za postrzelenie ciężarnej kobiety podczas akcji. Teraz ma szansę wykazać się. W śledztwie towarzyszyć mu będzie przyjaciel zamordowanego agenta, Henry Oak, którego brutalne metody działania wzbudzają wiele kontrowersji. DOBRE OGLĄDADŁO.

TVP Kultura godz. 20:20
Imperium wilków (L'empire des loups) - film sensacyjny Francja 2005; reż. Chris Nahon; wyst. Jean Reno, Arly Jover, Jocelyn Quivrin (135 min)
Żona urzędnika francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych cierpi na halucynacje, ma napady amnezji i traci kontakt z rzeczywistością. Wydaje jej się, że świat jest mistyfikacją, a jej mąż - oszustem. Tymczasem w tureckiej dzielnicy dochodzi do serii morderstw na kobietach. Sprawę trzech zamordowanych Turczynek prowadzi kapitan paryskiej policji Paul Nerteaux. Pomaga mu Jean-Louis Schiffer, który służy za przewodnika. Trafiają oni do organizacji tureckich nacjonalistów, którzy dążą do przywrócenia starego porządku i dawnych granic. Z KLIMATEM.

TVN godz. 21:30
Poznaj moich rodziców (Meet the Fockers) - komedia USA 2004; reż. Jay Roach; wyst. Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman (140 min)
Greg Focker, który w pierwszej części niemałym wysiłkiem zdobył przychylność ojca narzeczonej, Pam Byrnes, musi zdać pomyślnie kolejny egzamin. Rodzice Pam, były agent CIA Jack i jego zakochana w etykiecie żona Dina, mają poznać państwa Fockerów i spędzić z nimi weekend. Pełni obaw narzeczeni zabierają Jacka i Dinę do rezydencji rodziców Grega. Niestety, przyszli teściowie nie robią najlepszego wrażenia. Rozalin i Bernie to byli hipisi z nietypowymi pasjami. Trudno więc podejrzewać, że zasadniczy państwo Byrnesowie polubią przyszłych teściów córki. BAWI DO BRZUCHA BÓLU


Polsat godz. 22:25
Obcy III (Alien 3) - film SF USA 1992; reż. David Fincher; wyst. Sigourney Weaver, Charles S. Dutton, Charles Dance (155 min)
Oficer Ellen Ripley - jedyna ocalała z katastrofy - ląduje w kapsule ratowniczej na odległej planecie "Fiorina 161", która w przeszłości była ogromną kolonią karną. Nadal mieszka tutaj grupa dwudziestu ośmiu więźniów pracujących wcześniej w miejscowej kopalni, a teraz tworzących swoistą sektę religijną. Wkrótce okazuje się, że wraz z porucznik Ripley na planetę przybył obcy, który zaczyna atakować ludzi. Kolejny raz Ripley staje naprzeciw śmiertelnego 
wroga, ale tym razem pozbawiona wszelkich zdobyczy techniki i broni. Trzeci nie jest najlepszy. Ale 'Obcy' zawsze ROBI WRAŻENIE.


sobota, 23 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy