Blog > Komentarze do wpisu

ŚRODA 27.02; Bez ekscesów, ale wybrać można sobie...

Jakoś tak bez telewizyjnych ekscesów. Może i dobrze. Chociaż kilka rzeczy w ramach mniejszego zła - raczej - można sobie na wieczór zaplanować. Kilka komedii zwanych romantycznymi. Dla mnie już samo określenie staje się gwarancją niezłej wtopy, albo straty czasu, ale te, które zauważyłem są tymi, które wyróżniają się na plus. Jest i kryminał, który się przydać może i jest polski obyczaj z 1985 roku. Nieznany prawie, bez gwiazd na pokładzie, a nieoczekiwanie tak aktualny... Tak zastanawiające jak smutne. Dokumenty też jakieś takie nie do uśmiechu, zresztą one zwykle takie raczej mało zabawne. No więc...

telewidze.pl - środa Jakoś tak bez telewizyjnych ekscesów. Może i dobrze. Chociaż kilka rzeczy w ramach mniejszego zła - raczej - można sobie na wieczór zaplanować. Kilka komedii zwanych romantycznymi. Dla mnie już samo określenie staje się gwarancją niezłej wtopy, albo straty czasu, ale te, które zauważyłem są tymi, które wyróżniają się na plus. Jest i kryminał, który się przydać może i jest polski obyczaj z 1985 roku. Nieznany prawie, bez gwiazd na pokładzie, a nieoczekiwanie tak aktualny... Tak zastanawiające jak smutne. Dokumenty też jakieś takie nie do uśmiechu, zresztą one zwykle takie raczej mało zabawne. No więc... 

ŚRODA 27.02 

Ale Kino+ godz. 20:10
Niespełnione pragnienia (The Oh in Ohio) - film obyczajowy USA 2006; reż. Billy Kent; wyst. Parker Posey, Danny DeVito, Winter Ave Zoli (100 min)
Priscilla Chase ma na pozór wszystko, czego kobiecie potrzeba do szczęścia: wspaniały dom, rozwijającą pracę i kochającego męża Jacka. Jest jednak coś, z czego nie jest zadowolona. Chodzi o seks, a raczej o brak satysfakcji z niego. Mimo usilnych starań Priscilla nie może przeżyć orgazmu, co budzi w niej narastającą frustrację i staje się przyczyną małżeńskiego kryzysu. Zdesperowana rozpoczyna poszukiwania mężczyzny, który byłby w stanie ją zaspokoić. Tym sposobem trafia na charyzmatycznego konstruktora basenów Wayne'a. Dodatkową trakcją jest Liza Minnelli, która choć rzadko pojawia się na dużym ekranie, to tu się pojawiła w epizodzie. I jej żywiołowy występ jest mocnym argumentem za tym by obejrzeć ten film. INTRYGUJĄCE WIELCE

Liza Minnelli o swojej roli i trailer filmu.

Polsat godz. 20:35
50 pierwszych randek (50 First Dates) - komedia romantyczna USA 2004; reż. Peter Segal; wyst. Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider (125 min)
Playboy i weterynarz w jednej osobie, Henry Roth, wiedzie beztroskie życie na Hawajach. Atrakcyjne turystki nie są w stanie mu się oprzeć. Nie mogą jednak liczyć na wiele, ponieważ Henry jest zwolennikiem jednodniowych romansów, z których nic nie wynika. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia spotyka tę jedyną. Wybranka odwzajemnia uczucie, ale szybko o nim zapomina, cierpi bowiem na zanik pamięci krótkotrwałej. Przed Henrym zatem karkołomne zadanie - każdego dnia musi rozkochiwać w sobie dziewczynę od nowa. GŁUPAWE, ALE ZASKAKUJĄCO ZABAWNE


CANAL+ godz. 21:00
Mój najgorszy koszmar (Mon pire cauchemar) - komedia romantyczna Belgia/Francja 2011; reż. Anne Fontaine; wyst. Isabelle Huppert, Benoît Poelvoorde, André Dussollier (110 min)
Agathe to władcza i pewna siebie dyrektorka prestiżowej fundacji sztuki współczesnej. Mieszka w centrum Paryża razem z François, obytym w towarzystwie partnerem, i ich dorastającym synem Adrienem. Podczas wywiadówki Agathe poznaje Patricka, który wzbudza jej niechęć brakiem manier. Mężczyzna okazuje się ojcem przyjaciela Adriena. Utrzymuje się z dorywczych zajęć i zasiłków, zdobyte pieniądze przepija. Pomoc społeczna planuje odebranie mu opieki nad synem. Okazuje się, że Patrick jest jedyną osobą skłonną do pomocy w remoncie domu Agathe. DO ZAKOCHANIA

TVP 2 godz. 21:45
Sami swoi - komedia Polska 1967; reż. Sylwester Chęciński; wyst. Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Zdzisław Karczewski (95 min)
Czy ktoś nie zna? No więc nie będę tu sie na temat wywnętrzał. Pierwsza emisja w tym roku, ale pewnie jeszcze kilka przed nami ;) Niemniej ile razy by powtarzany nie był, zawsze się Was zbierze przed ekranem tyle, że zadowolenie mają telewizje z Was wielkie ;) KLASYKA UŚMIECHU

TCM godz. 22:55
Nazywam się Tibbs! (They Call Me MISTER Tibbs!) - film kryminalny USA 1970; reż. Gordon Douglas; wyst. Sidney Poitier, Martin Landau, Barbara McNair (125 min)
Sequel bardzo dobrego kryminału 'W upalną noc'. Virgil Tibbs, porucznik policji z San Francisco, postanawia rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa, w którą wplątany został Logan Sharpe, lewicujący kaznodzieja o politycznych aspiracjach. Trudne śledztwo dodatkowo komplikują prywatne problemy Tibbsa ze sfrustrowaną żoną i buntującym się nastoletnim synem. SIĘ OGLĄDA


TVP 1 godz. 00:35
Wakacje w Amsterdamie - dramat obyczajowy Polska 1985; reż. Krzysztof Sowiński Obsada: Zbigniew Bielski, Grażyna Długołęcka, Darek Cytarzyński (95 min)
Smutny Historia Pawła i Joanny, którzy wysoki status materialny zawdzięczają praktykowanym od lat wyjazdom na zachód do najprostszych prac fizycznych. Niedługo po świętach żona Pawła ponownie wyjeżdża za żelazną kurtynę, by w Holandii opiekować się starszą panią. Mijają tygodnie. Podczas rozmowy telefonicznej Joanna niespodziewanie obwieszcza Pawłowi, że postanowiła przedłużyć pobyt. Potem długo nie daje znaku życia. Wreszcie do Pawła dociera wieść, że jego żona chce się związać z innym mężczyzną. Mało znany to film, w ogóle nie znany to film, a nieoczekiwanie znów stał się aktualny. NIEMRAWE, ale AKTUALNE

Polsat godz. 00:40
Zmęczenie materiału (Pushing Tin) - film obyczajowy USA/Niemcy 1999; reż. Mike Newell; wyst. John Cusack, Angelina Jolie, Billy Bob Thornton, Cate Blanchett (145 min)
Nick Falzone (John Cusack) jest jednym z najlepszych kontrolerów lotów Nowym Jorku. Potrafi świetnie radzić sobie w stresujących sytuacjach i świetnie kieruje ruchem w najbardziej zatłoczonym na świecie obszarze powietrznym. Pewnego dnia do pracy zostaje przyjęty nowy kontroler lot ów Russell Bell (Billy Bob Thornton), który jest całkowitym przeciwieństwem Nicka. Russell i jego niezwykle atrakcyjna żona Mary (Angelina Jolie) nie znajdują zrozumienia wśród miejscowych kontrolerów i ich rodzin. Prowokujące zachowanie Russella wobec Nicka sprawia, że zaczynają ze sobą rywalizować... NIEZŁE

SERIAL 

TVN 7 godz. 22:25
Dowody zbrodni (Cold Case) - serial kryminalny USA 2008; reż. Roxann Dawson; wyst. Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn (60 min)
Jest zaczepienie newsowe, żeby przypomnieć o tym serialu, bo akurat pojawi się pierwszy odcinek jednej z transz serialu. A warto, bo to naprawdę dobry kryminalny serial... O zespole śledczym od nierozwiązanych zbrodni sprzed lat... No i... fantastyczna muzyka, i najpiękniejsze oczy telewizji.  
W premierowym odcinku szóstego sezonu, Lilly Rush i jej zespół otwierają pochodzącą 1973 roku sprawę. Dotyczy ona morderstwa futbolisty. Pojawiają się nowe dowody sugerujące, że mężczyzna mógł zostać zabity wcześniej, niż dotychczas sądzono... I że sprawa mogła mieć związek z ukrywaniem dopingu. UWIELBIAM.


ŁOWCY KICZU 

TV Puls godz. 22:00
Krytyczne 24 godziny (MegaFault) - film katastroficzny USA 2009; reż. David Michael Latt; wyst. Brittany Murphy, Eriq LaSalle, Bruce Davison (120 min)
Zachodnia Virginia. Charley "Boomer" Baxter umieszcza w górach ładunki wybuchowe, które następnie detonuje. Niespodziewanie eksplozja wywołuje trzęsienie Ziemi. Rządowe Centrum Sejsmologiczne - z doktor Amy Lane na czele - natychmiast zaczyna interesować się zaistniałą sytuacją. Wkrótce okazuje się, że trzęsienie odsłoniło głęboką szczelinę przecinającą kontynent. W skutek tego Ameryka Północna może podzielić się na dwie części! Naukowcy mają jedynie dwadzieścia cztery godziny, by zatrzymać zwiększające się pęknięcie Ziemi. ZŁE, AŻ PIĘKNE ;)))


DOKUMENT 

TVP Kultura godz. 23:15
Deklaracja nieśmiertelności - film dokumentalny Polska 2010; reż. Marcin Koszałka (40 min)
W ramach cyklu 'Filmy Macina Koszałki' tym razem film o walce człowieka z destrukcją własnego ciała, o starości i śmierci. Bohaterem jest inteligentny sportowiec, który tworzy własną filozofię życia. 45-letni Piotr Korczak uprawia wspinaczkę. Pokonywał i ustanawiał kolejne granice możliwości, ale nie udało mu się odnieść sukcesów poza granicami kraju. Autor skupia się na schyłkowym okresie kariery alpinisty, prowokując do refleksji nad życiem. INSPIRUJĄCE momentami. 

Planete+ godz. 23:35
Spekulanci z rynków rolnych (Backlight: the Food Speculator)  - film dokumentalny Holandia 2012; reż. Kees Brouwer (55 min)
Twórcy dokumentu postanowili przeprowadzić specyficzny eksperyment, aby przekonać się, czy rzeczywiście ceny żywności windowane są przez przebiegłych spekulantów. Reżyser Kees Brouwe, przyjmując rolę jednego z nich, zdecydował się poznać szczegóły procederu, który pozwala nielicznym bogacić się kosztem milionów. KU ZASTANOWIENIU.

środa, 27 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy