Blog > Komentarze do wpisu

WTOREK 12.02; W roli głównej...

Wybór przeboju dnia był dzisiaj tak prosty jak rzadko. Oczywiście jest nim 'Dom zły' Wojciecha Smarzowskiego (TVP 1 22:20). Nie tylko dlatego, że ciągle jestem pod wrażeniem jego 'Drogówki'. To po prostu genialny film. Ale jest też znakomity spektakl Teatru Telewizji 'Człowiek od wszystkiego' w TVP Kultura o 20:20 i kilka niezłych lub dobrych filmów. Się poleca...

telewidze.pl - wtorek Wybór przeboju dnia był dzisiaj tak prosty jak rzadko. Oczywiście jest nim 'Dom zły' Wojciecha Smarzowskiego (TVP 1 22:20). Nie tylko dlatego, że ciągle jestem pod wrażeniem jego 'Drogówki'. To po prostu genialny film. Ale jest też znakomity spektakl Teatru Telewizji 'Człowiek od wszystkiego' w TVP Kultura o 20:20 i kilka niezłych lub dobrych filmów. Się poleca... 

 

WTOREK 12.02

HIT DNIA! 

TVP 1 22:20
Dom zły - dramat obyczajowy Polska 2009; reż. Wojciech Smarzowski; wyst. Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa (115 min)
Bieszczady, zimowy dzień stanu wojennego. W związku ze śledztwem w sprawie morderstwa zespół operacyjno-dochodzeniowy pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Podejrzany, urodzony w 1938 r. w Rzeszowie Edward Środoń, opowiada, co wydarzyło się jesienią 1978 roku podczas pijackiej nocy. Historię Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów przeplatają szwindle milicjantów, którzy uczestniczą w dochodzeniu. Załatwienie prywatnych interesów okazuje się istotniejsze niż ustalenie prawdy. WYBITNE.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20
Człowiek do wszystkiego - spektakl teatralny Polska 1998; reż. Krzysztof Babicki; wyst. Danuta Stenka, Joanna Szczepkowska, Zofia Kucówna (110 min)
Akcja sztuki dzieje się współcześnie w Anglii. Pochodzący z Ukrainy Roman Kozaczenko po wojnie zostaje przygarnięty przez brytyjską rodzinę. Przez następne pięćdziesiąt lat jest służącym, "człowiekiem do wszystkiego", by wreszcie stać się przyjacielem domu. Młoda Cressida Field uważa go nawet za "drugiego ojca". "Romka" - bo tak nazywają go znajomi - to człowiek, który nie skrzywdziłby przysłowiowej muchy. Cichy, łagodny, dobry, przez długie lata w cieniu swej świętej pamięci małżonki. Dlatego, gdy pewnego dnia na tego osiemdziesięcioletniego starca pada podejrzenie o wymordowanie w czasie wojny ponad ośmiuset Żydów, państwo Field są nie tylko zaskoczeni. Pałają oburzeniem. Jednak pracownicy Wydziału Zbrodni Wojennych Scotland Yardu uprzejmie zbywają ich gniewne reprymendy i kontynuują śledztwo. JAK ZA DAWNYCH

CANAL+ godz. 21:00
Chłopiec na rowerze (Le gamin au velo) - dramat obyczajowy Francja/Belgia 2011; reż. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne; wyst. Thomas Doret, Cécile de France, Jérémie Renier (95 min)
Oddany przez ojca do domu dziecka 12-letni Cyril jest przekonany, że przebywa w ośrodku tymczasowo. Chcąc odnaleźć tatę, wymyka się z sierocińca. Kieruje się do mieszkania, gdzie widzieli się z ojcem po raz ostatni, lecz adres okazuje się nieaktualny. W trakcie ucieczki przed opiekunami chłopiec spotyka fryzjerkę Samanthę. Kobieta odkupuje sprzedany przez jego ojca rower, zgadza się gościć Cyrila w weekendy. Udaje im się odszukać jego tatę, lecz ten nie chce mieć z synem nic wspólnego. Niebawem Cyril ulega wpływom osiedlowego dilera narkotyków. PORUSZA.  

HBO godz. 21:40
Świntusząc po zmroku (Talkin' Dirty After Dark) - komedia USA 1991; reż. Topper Carew; wyst. Martin Lawrence, Phyllis Yvonne Stickney, John Witherspoon (85 min)
Komik Terry Lombard chce za wszelką cenę zdobyć pozycję w branży. Aby osiągnąć cel, wdaje się w romans z żoną właściciela klubu rozrywkowego Dukie's, gdzie występuje. Tymczasem właściciel próbuje poderwać klubową gwiazdę, Arethę. Na jego nieszczęście dziewczyna ma zazdrosnego chłopaka. TAKIE SOBIE, ALE MOMENTAMI POWALA.

CANAL+ godz. 22:35
Intruzi (Intruders) - horror USA 2011; reż. Juan Carlos Fresnadillo; wyst. Clive Owen, Carice van Houten, Daniel Brühl (110 min)
Naprawdę świetny, odwołujący się do klasycznej formy horror. Mieszkającego w Madrycie 7-letniego Juana od pewnego czasu prześladują sny, w których pojawia się człowiek pozbawiony twarzy. Koszmary Juana niepokoją jego matkę, Luisę, która postanawia szukać pomocy. Ma nią służyć młody ksiądz katolicki, ojciec Antonio. Tymczasem w Londynie 12-letnia Mia znajduje spisaną na kartce historię o potworze żyjącym w dziecięcych marzeniach sennych. Wkrótce zaczyna ją nawiedzać widmo bez twarzy. Ojciec dziewczynki, John, także je widzi. Niebawem zaciera się granica między jawą i snem. DO SIĘ BANIA. POLECAM.

TVN 7 godz. 23:40
Ziemia żywych trupów (Land of the Dead) - horror Kanada/USA/Francja 2005; reż. George A. Romero; wyst. Simon Baker, John Leguizamo, Dennis Hopper (115 min)
Dla fanów Simona Bakera, znanego głównie z serialu 'Mentalista' będzie to smaczek. 
Ziemię opanowały zombi. Ludzie schronili się za murami jednego z ocalałych miast. Próbują odseparować się od zewnętrznego świata, lecz nie potrafią się zjednoczyć wobec grożącej im zagłady. Najbogatsi skryli się w apartamentach drapaczy chmur. Biedniejsi oddają się hazardowi i narkotykom, szukając ucieczki od codziennego życia. W mieście panuje chaos. Coraz lepiej zorganizowane żywe trupy próbują je zdobyć. MNIE BAWI, ALE MA STRASZYĆ

 

SERIAL 

HBO Comedy godz. 20:10
Współczesna rodzina IV (Modern Family 4) - serial komediowy USA 2012; reż. Steven Levitan; wyst. Ed O'Neill, Sofía Vergara, Jesse Tyler Ferguson (25 min)
Kiedyś był też do refleksji, ale teraz to już chyba tylko do śmiechu. Za to szczerego. Codzienne życie wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny. Głową rodziny jest Jay Pritchett. Mężczyzna ożenił się po raz drugi z młodszą od siebie Glorią, z którą wychowuje jej syna z poprzedniego małżeństwa, Manny'ego. Jay ma także dzieci z poprzedniego związku _ córkę Claire i syna Mitchella. Claire ma już własną rodzinę, której poświęca całą uwagę. Mitchell jest gejem i wspólnie ze swoim partnerem wychowują adoptowaną córkę. Każde z nich, mimo swojej dorosłości, nie szczędzi jednak ojcu kłopotów. Pierwszy odcinek czwartego sezonu. DO ŚMIECHU.

Fox godz. 23:00
American Horror Story - serial grozy USA 2012; reż. Bradley Buecker; wyst. Jessica Lange, Evan Peters, Jenna Dewan-Tatum (55 min)
Pierwszy odcinek drugiej serii. Młode małżeństwo penetruje opuszczony budynek, uważany za nawiedzony. Nagle dochodzi do przerażającego zdarzenia. Akcja cofa się do roku 1964. Morderca, któremu nadano pseudonim Bloody Face, zostaje zamknięty w prowadzonym przez księży i zakonnice zakładzie Briarcliff. Reporterka Lana Walker przyjeżdża tu, by pod pozorem rozmowy z zarządzającą ośrodkiem siostrą Jude, zebrać materiały do artykułu na temat Bloody Face. Zakonnica wkrótce udowadnia jej, że niełatwo ją oszukać. Doprowadza do zamknięcia Lany w Briarcliff. SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT 

TVP 2 godz. 22:50
Strażnik poranka - film dokumentalny Polska 2012; reż. Grzegorz Linkowski (70 min)
Film dokumentalny pokazujący postać zmarłego arcybiskupa Józefa Życińskiego, którego stereotypowy obraz odbiegał od rzeczywistego. Za życia, a nawet po śmierci krytykowano go za ostre wypowiedzi. Był profesorem filozofii i teologii, autorem wielu prac naukowych, propagatorem dialogu nauki i wiary. I był najlepiej wykształconym przedstawicielem polskiego episkopatu. Jako wnikliwy obserwator życia był jednocześnie wrażliwym na potrzeby zwykłych ludzi człowiekiem. Jako hierarcha w wyjątkowy sposób potrafił łączyć wielość i różnorodność funkcji, bardziej doceniany w kościele światowym niż w Polsce, inicjował wiele wydarzeń ekumenicznych i dialogowych ważnych dla kultury i kościoła. Film prezentuje unikalne archiwalne wystąpienia abp. Życińskiego oraz wspomnienia wielu wybitnych przedstawicieli kościoła, kultury i społeczeństwa o nim. CIEKAWOŚĆ.

wtorek, 12 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy