Blog > Komentarze do wpisu

WTOREK 26.02; Powrotów ciąg dalszy i specjały dla łowców kiczu... mniam...

Wczoraj nieśmiało zapoczątkowałem kącik dla łowców kiczu. Wiem, że jest to całkiem pokaźna grupa, a w jej składzie i ja ;) Uwielbiam tak kiepskie filmy, albo pomysły, że aż piękne. Oczywiście niekwestionowanym liderem gatunku jest, był pan Edward Wood, ale niezłych fachowców było i jest więcej. Tylko pamiętać należy, żeby tych filmów nigdy nie oglądać bez kontaktu z bliźnimi, bo brak możliwości komentowania odbiera tym filmom jakoś tak... hmmm... połowę wartości. Zapraszam więc do grupy 'w telewizji pokazali', gdzie można sobie pogadać o tym co widać ;) A co jeszcze dzisiaj? Powrót 'Prawa Agaty' do TVN (godz. 21:30) na przykład. I skrót nocnej oskarowej gali (Canal+ godz. 21:00) I coś jeszcze...

telewidze.pl - wtorek Wczoraj nieśmiało zapoczątkowałem kącik dla łowców kiczu. Wiem, że jest to całkiem pokaźna grupa, a w jej składzie i ja ;) Uwielbiam tak kiepskie filmy, albo pomysły, że aż piękne. Oczywiście niekwestionowanym liderem gatunku jest, był pan Edward Wood, ale niezłych fachowców było i jest więcej. Tylko pamiętać należy, żeby tych filmów nigdy nie oglądać bez kontaktu z bliźnimi, bo brak możliwości komentowania odbiera tym filmom jakoś tak... hmmm... połowę wartości. Zapraszam więc do grupy 'w telewizji pokazali', gdzie można sobie pogadać o tym co widać ;) A co jeszcze dzisiaj? Powrót 'Prawa Agaty' do TVN (godz. 21:30) na przykład. I skrót nocnej oskarowej gali (Canal+ godz. 21:00) I coś jeszcze... 

WTOREK 26.02

SERIAL 

TVN godz. 21:30
Prawo Agaty - serial obyczajowy Polska 2013; reż. Maciej Migas; wyst. Agnieszka Dygant, Leszek Lichota, Daria Widawska (60 min)
Agata prowadzi sprawę znanej prezenterki telewizyjnej, oskarżonej o znęcanie się nad dzieckiem. Ambitny prokurator Hynek stara się za wszelką cenę wygrać sprawę. Wychodzą na jaw prawdziwe relacje pozwanej z mężem. Okazuje się, że w domu dochodziło do awantur. Danuta przeglądała w Internecie strony informujące, w jaki sposób bić dziecko, aby nie pozostawić śladów na ciele. W przeddzień rozprawy Agata trafia do szpitala. Zastępuje ją Dębski, który zjawia się na sali rozpraw nieprzygotowany. Okońska odwiedza Marczaka w więzieniu. BYĆ MOŻE.


FILM 

Ale Kino+ godz. 20:10
Regulamin zabijania (Rules of Engagement) - dramat kryminalny USA/Kanada/Wielka Brytania 2000; reż. William Friedkin; wyst. Tommy Lee Jones, Samuel L. Jackson, Guy Pearce (140 min)
Rok 1968, dżungla w Wietnamie. Podporucznik Terry Childers ratuje od śmierci towarzysza broni, Hayesa Hodgesa. Po latach, gdy Hodges przechodzi na emeryturę, Childers wciąż jest na służbie. Zostaje wysłany do Jemenu, by ewakuować ambasadora z atakowanej przez protestujących cywilów placówki. Gdy akcja wymyka się spod kontroli, a z rąk jemeńskich snajperów ginie żołnierz marines, pułkownik Childers wydaje rozkaz strzelania do cywilów. Zostaje za to postawiony w stan oskarżenia i prosi Hodgesa o obronę przed sądem. MOCNA SPRAWA.


HBO godz. 20:10
Dziewczyna Hitchcocka (The Girl) - dramat psychologiczny Wielka Brytania 2012; reż. Julian Jarrold; wyst. Sienna Miller, Toby Jones, Imelda Staunton (95 min)
Film oparty na wspomnieniach Tippi Hedren, amerykańskiej aktorki odkrytej przez Alfreda Hitchcocka. Zasłynęła rolą Melanie Daniels w 'Ptakach'. Pojawiła się także w kolejnym filmie tego reżysera - "Marnie". Potem zniknęła z ekranów. Dopiero po wielu latach zaczęła opowiadać o swoich przeżyciach na planie filmów Hitchcocka i trudnej relacji, jaka łączyła ją z reżyserem - wyjątkowo skomplikowanym człowiekiem, stosującym niestandardowe metody pracy. WARTO

trailer, i materiał o filmie


TVP Kultura godz. 20:20
Strzały na Broadwayu (Bullets Over Broadway) - komedia USA 1994; reż. Woody Allen; wyst. John Cusack, Jack Warden, Joe Viterelli (110 min)
Lata 20. XX wieku. David, młody, zdolny dramaturg, bezskutecznie próbuje wystawić sztukę. W końcu pojawia się promyk nadziei. Pomoc w sfinansowaniu przedsięwzięcia oferuje mu uznany producent Julian Marx. Jest jednak pewien warunek. Jedną z ról musi otrzymać dziewczyna znanego gangstera, pozbawiona talentu artystka musicalowa Olivia. Partnerować ma jej wielka gwiazda estrady Helen Sinclair. Idący na kompromis autor coraz mniej panuje nad wystawianą przez siebie sztuką. Zjawiskowy WARDEN.

TVP Kultura godz. 22:10
Cześć, Tereska! - dramat psychologiczny Polska 2001; reż. Robert Gliński; wyst. Aleksandra Gietner, Karolina Sobczak, Zbigniew Zamachowski (110 min)
15-letnia Tereska, skromna, spokojna dziewczyna z szarego, wielkomiejskiego osiedla, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Po podstawówce nie dostała się do liceum plastycznego, więc matka postanowiła, że córka pójdzie do szkoły krawieckiej. W nowym środowisku Tereska czuje się obco. Nie znajdując dość uczucia i zainteresowania, zawiera dziwną przyjaźń z kalekim portierem, Edziem. To w szkole dziewczyna uczy się życia: szybko zrozumie, że trzeba się przystosować do twardej rzeczywistości. Mało efektowne, ale POLECASIĘ.

MGM godz. 22:35
Szeryf (Lawman) - western USA 1971; reż. Michael Winner; wyst. Burt Lancaster, Robert Ryan, Lee J. Cobb (100 min)
Szeryf Jered Maddox przybywa do miasteczka Sabbath, by aresztować zbirów odpowiedzialnych za śmierć pewnej kobiety. Na miejscu spotyka Vincenta Bronsona, właściciela ziemskiego, dla którego pracują poszukiwanie przez niego ludzie. Między mężczyznami dochodzi do konfrontacji, gdy Jered oferuje pomoc miejscowemu szeryfowi, Cottonowi Ryanowi. Męcząca trochę KLASYKA, z klimatem. 

TVP Kultura godz. 00:45
Barravento - dramat obyczajowy Brazylia 1962; reż. Glauber Rocha; wyst. Antonio Pitanga, Luiza Maranhao, Lucy de Carvalho (92 min)
Wykształcony czarny mężczyzna wraca do swojej rodzinnej wioski rybackiej w brazylijskim stanie Bahia. Podejmuje próbę uwolnienia okolicznych mieszkańców od zabobonów, w szczególności wyznawców afro - brazylijskiej religii Candomble. Bohater uważa Candomble za czynnik ucisku politycznego i społecznego. INTRYGUJĄCE.

ROZRYWKA 

CANAL+ godz. 21:00
Oscary 2013 - skrót wczorajszej relacji (100 min)
Półtoragodzinny skrót z 85. gali wręczenia Oscarów. Uroczystość ze zmiennym powodzeniem prowadził Seth MacFarlane. Wydarzyło się kilka wesołości itd. Zresztą kto wie, że warto, ten i tak zobaczy... DOBREJ ZABAWY


MUZYKA

Mezzo godz. 20:30
P. Czajkowski: 'Jolanta', I. Strawinski: 'Persefona' - opera; wyst. Ekaterina Scherbachenko, Alexej Markov, Pavel Cernoch (165 min)
Iolanta (Jolanta) - Ekaterina Scherbachenko, Robert (Jolanta) - Alexej Markov, Vaudémont (Jolanta) - Pavel Cernoch, Roi René (Jolanta) - Dmitry Ulianov,Ibn-Hakia (Jolanta) - Willard White, Alméric (Jolanta) - Vasily Efimov, Bertrand (Jolanta) - Pavel Kudinov GENIALNE.ŁOWCY KICZU 

TV Puls godz. 20:00
Ostatnia misja USS Iowa (American Warships) - film katastroficzny USA 2012; reż. Thunder Levin; wyst. Mario vn Peebles, Carl Weathers, Johanna Watts (120 min)
Załoga USS Iowa próbuje zapobiec globalnej zagładzie, walcząc z foltą najeźdźców z kosmosu. ŁAŁ.


TVN 7 godz. 23:05
Widmowa podróż (Ghost Voyage) - film SF USA 2008; reż. James Oxford; wyst. Antonio Sabato Jr, Deanna Russo, Nicholas Irons (110 min)
W trakcie burzliwej nocy dziewięcioro obcych sobie ludzi budzi się na pokładzie wielkiego statku towarowego dryfującego po morzu. Otrzymują instrukcje, jak się zachowywać podczas rejsu. Niestosowanie się do reguł ma być surowo karane. Okazuje się, że statek jest nawiedzany przez duchy, które atakują pasażerów w odwecie za popełnione przez nich występki. Nikt nie trafił na pokład przez przypadek - każdy ma coś na sumieniu. Ci, którym udaje się przeżyć, muszą rozwiązać mroczną zagadkę. POWALAJĄCE.


TV 4 godz. 23:05
Żebrak i złodzieje (Za jia xiao zi) - film sensacyjny Hongkong 1979; reż. Sammo Hung Kam-Bo; wyst. Biao Yuen, Sammo Hung Kam-Bo, Ka-Yan Leung (130 min)
Karateczny film ze złotych czasów karatecznego hongkońgskiego (dziwna odmiana) karatecznego kina. Bracia Yipao i Taipao są oszustami. Pewnego dnia padają ofiarą Jia Wu Dao. Chcąc odzyskać pieniądze, wdają się z nim w bójkę, lecz zostają pokonani. Zachwyceni umiejętnościami Jia Wu Dao proszą, aby ich nauczył walczyć. Wkrótce Yipao odkrywa, że ich mistrz jest mordercą. Gdy sekret wychodzi na jaw, Jia Wu Dao chce zabić Yipao. Taipao ratuje brata, poświęcając własne życie. Yipao ucieka i postanawia się zemścić. Spotyka pewnego żebraka, z pomocą którego zaczyna intensywne treningi sztuk walki, przygotowując się do starcia z wrogiem. HEHEHE.

DOKUMENT 

TVP 2 godz. 22:50
Bez tajemnic, bez wstydu. Nadzy w sieci (Ma vie a poil sur le Web) - film dokumentalny Francja 2011 (75 min)
Z opisu nadawcy: Początek tysiąclecia przyniósł rewolucję w sieci: narodziła się WEB 2.0. Od tej pory każdy może zamieszczać teksty, zdjęcia oraz muzykę na blogach i portalach społecznościowych takich jak MySpace, Facebook czy Twitter. Bez wysiłku, za darmo, dobrowolnie. Miliony kobiet, mężczyzn i dzieci zaczęło bez zahamowań mówić o swoim życiu. Najczęściej zamieszczając przy tym prawdziwe zdjęcie i podając prawdziwe dane, tak swoje, jak i swoich bliskich. Skąd ta potrzeba obnażania się? I jaką cenę przyjdzie nam za to zapłacić. MOŻE BYĆ WAŻNE.

wtorek, 26 lutego 2013, jawojtko

Polecane wpisy