Blog > Komentarze do wpisu

PIĄTEK 01.03; Nowe seriale, stare filmy i opowiadanie dowcipów...

Tak jak przed tygodniem namawiam Was do serialu 'Anna German' w TVP 1 (godz. 20:20). Pierwszy odcinek oglądało ponad sześć i pół miliona widzów. Mam nadzieję, że wszyscy byli tak zadowoleni jak ja kiedy widziałem go po raz pierwszy, i zachęcili swoich znajomych, więc drugi odcinek obejrzy jeszcze więcej widzów. Zresztą z przyjemnością. Ale są też inne propozycje. Jeśli ktoś lubi dreszczyk emocji połączony z medyczną nomenklaturą to zachęcam do 'Lekarza mafii', chociaż tak naprawdę jest to lekarka (AXN godz. 22:00). Ale co ja tu będę wyliczał, skoro niżej wszystko w punkach. Jest z czego wybierać. Zapraszam...

telewidze.pl - piątek Tak jak przed tygodniem namawiam Was do serialu 'Anna German' w TVP 1  (godz. 20:20). Pierwszy odcinek oglądało ponad sześć i pół miliona widzów. Mam nadzieję, że wszyscy byli tak zadowoleni jak ja kiedy widziałem go po raz pierwszy, i zachęcili swoich znajomych, więc drugi odcinek obejrzy jeszcze więcej widzów. Zresztą z przyjemnością. Ale są też inne propozycje. Jeśli ktoś lubi dreszczyk emocji połączony z medyczną nomenklaturą to zachęcam do 'Lekarza mafii', chociaż tak naprawdę jest to lekarka (AXN godz. 22:00). Ale co ja tu będę wyliczał, skoro niżej wszystko w punkach. Jest z czego wybierać. Zapraszam... 

PIĄTEK 01.03 

SERIAL

AXN godz. 22:00
Lekarz mafii (The Mob Doctor) - serial kryminalny USA 2012; reż. Michael Dinner; wyst. Jordana Spiro, William Forsythe, James Carpinello (Premiera) (60 min)
Dla większości lekarzy przysięga Hipokratesa to świętość. Ale dla dr Grace Devlin, rezydentki z Roosevelt Medical Center w Chicago, zadłużonej u mafii, ratowanie życia pacjentów nie jest jedynym zmartwieniem. Dr Devlin próbuje pogodzić wykonywanie zawodu chirurga z pracą dla członków mafii, których kiedyś nienawidziła. Pomaga jej w tym Constantine Alexander, były przywódca chicagowskiej mafii. Ani szef chirurgii, dr Stafford White, ani jej chłopak nie wiedzą nic o jej podwójnym życiu i o dylemacie moralnym, przed którym Grace staje każdego dnia. RZECZ WARTA

CANAL+ godz. 20:00
Smash - serial obyczajowy USA 2012; reż. Michael Mayer; wyst. Debra Messing, Anjelica Huston, Katharine McPhee, Jack Davenport, Katharine McPhee (45 min)
Odpowiedź NBC na sukces serialu 'Glee'. Całkiem udane, choć nie dla mnie ;) 
Julia i Tom od lat reżyserują przedstawienia na Broadwayu, odnosząc duże sukcesy. Nowy asystent, Ellis, podpowiada im, by kolejny spektakl oprzeć na życiu Marilyn Monroe. Pomysł wzbudza zainteresowanie znanej producentki Eileen Rand, która angażuje doń Dereka Willsa _ rozchwytywanego reżysera i choreografa. Rozpoczynają się poszukiwania odtwórczyni głównej roli. Wydaje się, że doświadczona aktorka musicali, Ivy Lynn, pokona konkurencję. Karen, dziewczyna z prowincji, marząca o karierze aktorskiej, może jej przeszkodzić. DOBRA ROBOTA i świetna Anjelica Huston.

 

TVP 1 godz. 20:30
Anna German - serial biograficzny Chorwacja/Rosja/Ukraina 2012; reż. Artem Antonow, Waldemar Krzystek, Aleksandr Timienko; wyst. Joanna Moro, Szymon Sędrowski, Marat Baszarow (65 min)
Drugi odcinek rewelacyjnego serialu o życiu wybitnej pieśniarki Anny German. Pierwszy obejrzało ponad sześć milionów widzów i mam nadzieję, że namówili znajomych, i dzisiaj będzie widzów jeszcze więcej. Bo warto.
Irma, jej matka oraz Ania uciekają do Kazachstanu. Tu dziewczynka uczęszcza do szkoły. Kobiety ciągle są szykanowane. Zmieniają nazwisko na Martens. Ania często chodzi na dworzec kolejowy i szuka ojca wśród żołnierzy wracających z frontu. Czekając na przyjazd pociągu, śpiewa dla nich, czym budzi powszechną sympatię. Dziewczynka poznaje Hermana Bernera, oficera Wojska Polskiego. Walentin, szef NKWD w Dżambule, organizuje grupę donosicieli. Irma jest przerażona. Herman proponuje ucieczkę i zmianę nazwiska poprzez fikcyjne małżeństwo. ZNAKOMITOŚĆ.

Fox godz. 21:00
Persons Unknown - serial przygodowy USA/Meksyk 2010; reż. Michael Rymer; wyst. Jason Wiles, Daisy Betts, Chadwick Boseman (60 min)
Siedem obcych osób zostaje uwięzionych w opustoszałym miasteczku, którego nie mogą opuścić z powodu nadajników, które im wszczepiono. Nie wiedzą, dlaczego zostali uprowadzeni, ani czego oczekują od nich porywacze, którzy obserwują ich dzięki zainstalowanym w całym mieście kamerom. Liderem grupy zostaje obdarzony silną osobowością, tajemniczy Joe Tucker. Pozostali więźniowie to: żołnierz Graham McNair, była pacjentka szpitala psychiatrycznego Moira Doherty, córka amerykańskiego ambasadora Tori Fairchild, więźniarka Erika Taylor, ukrywający prawdę o swojej przeszłości Bill Blackham oraz dyrektor dużej firmy Charlie Morse. Każdy z nich skrywa sekrety, których nie chce wyjawiać towarzyszom niedoli. Utrudnia to rozwiązanie zagadki ich porwania i opracowanie planu ucieczki. Tymczasem w San Francisco Janet Cooper zatrudnia reportera Marka, by odnalazł jej zaginionego męża. CIEKAWOŚĆ.

 

FILM

TVN godz.20:00
Transformers - film SF USA 2007; reż. Michael Bay; wyst. Shia La Beouf, Megan Fox, Josh Duhamel (180 min)
Około 9 milionów lat przed naszą erą na planecie Cybertron wybuchła wojna pomiędzy dwiema rasami inteligentnych robotów: szlachetnymi Autobotami i okrutnymi Decepticonami. Zwycięstwo w nadal toczącej się walce byłoby możliwe dzięki przechwyceniu zaginionego przed wiekami źródła mocy. Artefakt zostaje odkryty na ziemskim biegunie przez pradziadka amerykańskiego nastolatka Sama Witwicky'ego. Wysłannicy Autobotów i Decepticonów wyruszają na Ziemię, by zdobyć cenny przedmiot będący w posiadaniu tajnej amerykańskiej agencji rządowej Strefa 7. Ja bym to wrzucił do działu 'Łowcy kiczu', ale podobno to szanowany film, i budżet wielki i wielkie halo. Ale ja i tak NIE LUBIĘ.

TVN 7 godz. 20:00
Charlie i fabryka czekolady (Charlie and the Chocolate Factory) - film przygodowy Wielka Brytania/USA 2005; reż. Tim Burton; wyst. Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly (145 min)
Bohaterem jest pochodzący z ubogiej rodziny Charlie Bucket. Tuż obok domu chłopca mieści się fabryka czekolady, należąca do ekscentrycznego Willy'ego Wonki. Pewnego dnia Wonka ogłasza konkurs, w którym nagrodą będzie wstęp do jego bajkowo- czekoladowego królestwa. Wygrają ci, którzy znajdą ukryte w batonach złote kupony. Charlie zostaje Jednym z wybrańców losu. Chłopiec w towarzystwie dziadka i czwórki innych dzieci wyrusza na spotkanie przygody. Kraina łakoci oprócz takich cudów, jak czekoladowe wodospady, kryje też w sobie wiele pułapek. #OGLĄDASIE.

Ale Kino+ godz. 20:10
Kwestia rozmiaru (A Matter of Size) - komedia Niemcy/Izrael/Francja 2009; reż. Sharon Maymon, Erez Tadmor; wyst. Itzik Cohen, Dvir Benedek, Alon Dahan (105 min)
Kilkoro otyłych mieszkańców miasta Ramla w Izraelu ma już dość diet oraz kultu szczupłego ciała. Jednym z nich jest Herzl, kucharz, który z powodu wyglądu zaznał wielu upokorzeń, a nawet zdecydował się odejść z pracy. Teraz zarabia na życie, zmywając naczynia w restauracji sushi. Managerem lokalu jest były sędzia sumo, który uciekł z Japonii w obawie przed yakuzą. Otyły pomywacz namawia go, aby zaczął udzielać jemu i jego otyłym znajomym lekcji sztuki walki. Momentami mało smaczne, dowcip taki raczej mało subtelny, ale zadziwiająco sympatyczne to. BYĆ MOŻE (krzepiące).

TVP Kultura godz. 20:20
Prorok (Un Prophete) - dramat kryminalny Francja/Włochy 2009; reż. Jacques Audiard; wyst. Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Bencherif (160 min)
Dziewiętnastoletni, niepiśmienny Arab, Malik El Djebena, zostaje skazany na sześć lat więzienia za atak na policjanta. Okazuje się, że grupy etniczne rywalizują o wpływy w placówce. By przetrwać, Malik potrzebuje ochrony jednej z nich. César Luciani, boss korsykańskiej mafii, zwraca uwagę na chłopaka. Malik zaczyna dla niego pracować. Wkrótce zostaje zmuszony do popełnienia morderstwa. Staje się coraz bardziej bezwzględny. Awansuje w więziennej hierarchii, uczy się pisać i czytać. Z czasem zaczyna marzyć o zdobyciu władzy. CIEKAWY KLIMAT.

Polsat godz. 21:40
Księga ocalenia (The Book of Eli) - film SF USA 2010; reż. Allen Hughes; wyst. Denzel Washington, Gary Oldman, Mila Kunis (140 min)
Minęło 31 lat od kataklizmu, w wyniku którego Ziemia stała się pogorzeliskiem. Samotny wędrowiec, Eli, kieruje się na zachód, dokąd ma dostarczyć cenną księgę. Mężczyzna unika konfrontacji z gangami. Napadnięty próbuje odpierać ataki pokojowymi sposobami. Pewnego dnia trafia do miasta zbudowanego na zgliszczach. Rządzi tu Carnegie, który zamierza stworzyć więcej osad, by sprawować w nich władzę na zasadach zawartych w pewnej księdze. Ponieważ jej nie posiada, wysyła ludzi na poszukiwania wartościowego woluminu. ZADZIWIAJĄCO NIEZŁE.

Ale Kino+ godz. 21:55
Sin City - miasto grzechu (Sin City) - film sensacyjny USA 2005; reż. Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino; wyst. Bruce Willis, Jessica Alba, Benicio Del Toro (135 min)
Film prezentuje trzy zazębiające się opowieści. Najważniejszym wątkiem jest historia Marva, który chce za wszelką cenę odnaleźć zabójcę przygodnej kochanki. Równolegle przedstawione są losy Dwighta, starającego się ochronić znajome prostytutki przed konsekwencjami zamordowania skorumpowanego stróża prawa. Kolejnym wątkiem jest historia dobiegającego emerytury policjanta, Hartigana, który próbuje ocalić dziewczynkę z rąk mordercy i pedofila. SOBIE TAKIE, ale z rozmachem.

TVN 7 godz. 22:25
Ucieczka z Alcatraz (Escape from Alcatraz) - film sensacyjny USA 1979; reż. Donald Siegel; wyst. Clint Eastwood, Patrick McGoohan, Roberts Blossom (140 min)
Rok 1962. Do Alcatraz, najlepiej strzeżonego więzienia w Stanach Zjednoczonych, został przywieziony Frank Morris. Odcięty od świata bohater nie załamuje się. Układa plan ucieczki, do którego angażuje dwóch innych skazańców, dawnych kolegów, Clarence'a i Johna. Aby wydostać się z twierdzy, mężczyźni zaczynają wykruszać cement wokół otworów wentylacyjnych. Przygotowują manekiny mające udawać śpiących więźniów i opóźnić pościg. Potrzebna będzie też tratwa z nieprzemakalnych płaszczy. KLASYKA (zasłużona)

TVN godz. 23:00
Kroniki Riddicka (The Chronicles of Riddick) - film SF USA 2004; reż. David Twohy; wyst. Vin Diesel, Colm Feore, Thandie Newton (145 min)
Armia okrutnych Nekromongerów najeżdża galaktykę. Wojownicy dowodzeni przez lorda Marshala podbijają planetę za planetą. Jedyną istotą, która może im się przeciwstawić, jest awanturnik i ścigany zbieg - Riddick, mający dar widzenia w ciemności. Mężczyzna trafia w środek międzyplanetarnej rozgrywki, w której stawką jest życie. Wspiera go ambasador Aereon, pomagająca mu w rozwikłaniu tajemnicy jego pochodzenia. Vin Diesel DAJE RADĘ.

ROZRYWKA

TVP 2 godz. 21:45
Dzięki Bogu już weekend - Kabaret i satyra Polska 2013; reż. Beata Harasimowicz/Robert Górski (NA ŻYWO) (80 min)
Fragmenty programu rozrywkowego z udziałem gwiazd kabaretu. Wspólnymi elementami cyklu są m.in.: satyryczny komentarz do aktualnych wydarzeń, premierowe numery kabaretowe, występy gości, a także posiedzenie rządu i jego mutacje, np. posiedzenie opozycji, zebranie feministek i kolegium redakcyjne tabloidów. SPRAWDŹMY TO.

TVP 2 godz. 23:05
Tylko dla dorosłych - widowisko kabaretowe Polska 2013; (NA ŻYWO) (20 min)
Satyryczny program, w którym satyrycy, aktorzy i artyści kabaretowi przedstawiają skecze, monologi, piosenki i wiersze o treści frywolnej (choć niepozbawionej dobrego smaku), przeznaczonej dla widzów, którzy ukończyli 16 lat. Autorzy programu sięgają po klasyki autorstwa Juliana Tuwima ("Tuwim dla dorosłych"), wiersze i piosenki współczesnych uznanych autorów (Wojciech Młynarski, Michał Bobrowski, Robert Górski). W programie pojawią się również utwory specjalnie napisane na potrzeby programu, o treściach aktualnych (stand - up Rafała Rutkowskiego czy Kacpra Rucińskiego). Gospodarzem programu jest Piotr Kędzierski. SPRAWDŹMY TO.

ŁOWCY KICZU

SciFi Universal godz. 21:00
Nacja wampirów (Vampyre Nation) - film SF USA 2012; reż. Todor Chapkanov; wyst. Ben Lambert, Andrew Lee Potts, Neil Jackson (110 min)
W dalekiej przyszłości syntetyczna substancja krwiopodobna umożliwia wampirom i ludziom zgodną koegzystencję. Porządek zostaje zburzony, gdy pojawiają się zmutowane wampiry. Widowiskowa ROZKOSZ (dla łowcy kiczu)

 

Tele 5 godz. 21:00
Siódmy znak (Seventh Sign) - horror USA 1988; reż. Carl Schultz; wyst. Demi Moore, Michael Biehn, Jürgen Prochnow (120 min)
Pochód gwiazd w filmie który męczy, ale niektóre sceny z panią Moore są bezcenne. Aby dopełniła się przepowiednia zawarta w Apokalipsie o nadejściu końca świata, nienarodzone dziecko głównej bohaterki, Abby, musi przyjść na świat martwe. Oczekująca dziecka kobieta jest coraz bardziej udręczona lękiem o bliskie spełnienie apokaliptycznych wizji zagłady. Jej mąż, Russell, na próżno usiłuje jej pomóc. Tylko tajemniczy przybysz wie, kim jest mające się narodzić dziecko. Matka będzie musiała podjąć samotną walkę z siłami Zła. Może wtedy Komnata Dusz znów się wypełni po brzegi, a Siódmy Znak nigdy nie nastąpi. APOKALIPSA MYŚLI.

TV Puls godz. 21:55
Dwugłowy rekin atakuje (2-Headed Shark Attack) - horror USA 2012; reż. Christopher Ray; wyst. Carmen Electra, Charlie O'Connell, Brooke Hogan (110 min)
Grupa studentów wraz z profesorem Babishem płynie statkiem w długo oczekiwany rejs. Niespodziewanie jednostka zostaje zaatakowana przez gigantycznego dwugłowego rekina. Rozbitkowie, by ratować życie, zmuszeni są dopłynąć do najbliższej, bezludnej, wyspy. Wkrótce okazuje się, że pozornie bezpieczny kawałek ziemi zaczyna tonąć. Bohaterowie robią wszystko, by jak najszybciej się stamtąd wydostać, lecz najpierw muszą stoczyć walkę z krwiożerczą bestią. GŁUPIE DO ROZKOSZY, no i Carmen Electra na dokładkę. 

 

SciFi Universal godz. 22:50
Koniec świata (Arachnoquake) - film SF USA 2012; reż. Griff Furst; wyst. Tracey Gold, Edward Furlong, Bug Hall (110 min)
Trzęsienie ziemi w Nowym Orleanie wywołuje atak gigantycznych pająków. Wydostając się na powierzchnię, olbrzymie pajęczaki sieją w mieście zamęt. UWIELBIENIE.

piątek, 01 marca 2013, jawojtko

Polecane wpisy