Blog > Komentarze do wpisu

PONIEDZIAŁEK 04.03; Specjał łowców kiczu, kilka przebojów i brzydki Clint

Dzisiaj można zobaczyć, po raz pierwszy w otwartej telewizji film 'Avatar' (Polsat godz. 20:00) czyli bogatszą w formie, bardziej widowiskową i zrealizowaną z większym rozmachem wersję bajki o pięknej Pocahontas. No, ale miliony widzów nie mogli się dziwić, więc informuję, że to właśnie dzisiaj. Ja sobie oczywiście daruję, wystarczy, że z trudem wysiedziałem (czego się nie robi dla kobiety) w kinie. Lepiej będę się bawił widząc Clinta Eastwooda w klasycznym spaghetti westernie 'Za kilka dolarów więcej' (Ale Kino+ 20:10), albo podczas spektaklu Teatru TV 'Rosyjskie konfitury' z Sonią Bohosiewicz i Ignacym Gogoloewskim w reżyserii Krystyny Jandy (TVP 1 20:20). Ale znajdziecie również kilka dobrych seriali (w tym Downton Abbey w TVP 2) i ciekawskich dokumentów. A... No i jeszcze filmowe 'Orły 2013' wręczają... Na pewno przez przypadek, również dzisiaj ogłoszono nominacje do polskich Malin, czyli Węży. Na pewno... hiehiehie...

telewidze.pl - poniedziałek Dzisiaj można zobaczyć, po raz pierwszy w otwartej telewizji film 'Avatar' (Polsat godz. 20:00) czyli bogatszą w formie, bardziej widowiskową i zrealizowaną z większym rozmachem wersję bajki o pięknej Pocahontas. No, ale miliony widzów nie mogli się dziwić, więc informuję, że to właśnie dzisiaj. Ja sobie oczywiście daruję, wystarczy, że z trudem wysiedziałem (czego się nie robi dla kobiety) w kinie. Lepiej będę się bawił widząc Clinta Eastwooda w klasycznym spaghetti westernie 'Za kilka dolarów więcej' (Ale Kino+ 20:10), albo podczas spektaklu Teatru TV 'Rosyjskie konfitury' z Sonią Bohosiewicz i Ignacym Gogoloewskim w reżyserii Krystyny Jandy (TVP 1 20:20). Ale znajdziecie również kilka dobrych seriali (w tym Downton Abbey w TVP 2) i ciekawskich dokumentów. A... No i jeszcze filmowe 'Orły 2013' wręczają... Na pewno przez przypadek, również dzisiaj ogłoszono nominacje do polskich Malin, czyli Węży. Na pewno... hiehiehie... 

PONIEDZIAŁEK 04.03

FILM

Polsat godz. 20:00
Avatar - film SF Wielka Brytania/USA 2009; reż. James Cameron; wyst. Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver (210 min)
Sparaliżowany były komandos Jake Sully otrzymuje propozycję, która może mu przywrócić sprawność ruchową. Jedzie na Pandorę - księżyc planety Polyphemus w układzie Alfa-Centauri. Celem realizowanego tam programu jest uzyskanie dostępu do pokładów minerału o nazwie Unobtainium. Pierwsi ludzie zjawili się na Pandorze przed 30 laty. Od tego momentu atmosfera między Ziemianami a zamieszkującymi Pandorę Na'vi jest napięta. Gdy księżniczka Neytiri ratuje Jake'owi życie, ten dołącza do Na'vi. Tymczasem wojna między rasami jest nieunikniona. Dla mnie to taka bogatsza wersja bajki o Pocahontas, i w dodatku z wybuchami... Ale przebój był wielki więc... DO ZOBACZENIA.

Ale Kino+ godz. 20:10
Za kilka dolarów więcej (For a Few Dollars More) - western Niemcy/Hiszpania/Włochy 1965; reż. Sergio Leone; wyst. Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Klaus Kinski (145 min)
Western zaliczany do klasyki podgatunku spaghetti western. Kontynuacja nakręconego w 1964 roku filmu "Za garść dolarów". Clint Estwood jako "człowiek bez imienia", zawodowy łowca nagród, wspólnie ze swym dotychczasowym wrogiem, pułkownikiem Mortimerem układa plan, który ma na celu schwytanie niebezpiecznego bandyty Indio. Polowanie zmusza do współpracy nienawidzących się łowców nagród. Motywacje obydwu są jednak odmienne, a konflikt między nimi wydaje się nieunikniony. SPAGHETTI KLASYKA.


TVP Kultura godz. 20:20
Sierociniec (El orfanato) - horror Meksyk/Hiszpania 2007; reż. Juan Antonio Bayona; wyst. Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncep (110 min)
Dramat z elementami horroru i thrillera rozgrywający się w Hiszpanii, w starej i pełnej tajemnic posiadłości położonej nad skalistym brzegiem morza. Wychowana w sierocińcu Laura powraca do miejsca, w którym dorastała. Razem z mężem oraz adoptowanym synem Simónem wprowadzają się do opuszczonego domu dla sierot. Laura chce tam otworzyć rodzinny ośrodek dla upośledzonych dzieci. Początkowo rodzice nie dziwią się, gdy Simón snuje opowieści o niewidzialnym przyjacielu Tomasie, ale po pewnym czasie zaczynają one niepokoić Laurę, bo syn wie o rzeczach, o których wiedzieć nie powinien. Gdy chłopiec znika, a policja jest bezradna, Laura sprowadza medium. MOCNA RZECZ


HBO Comedy godz. 21:40
10 - komedia romantyczna USA 1979; reż. Blake Edwards; wyst. Dudley Moore, Julie Andrews, Bo Derek (120 min)
Z archiwum młodzieńczych podniet. George Czyli piękność Bo Derek ujęta w wesołość. RADOSNE (ale dzisiaj już strawne z trudem)


Cinemax godz. 21:55
Zaparkowany (Parked) - dramat obyczajowy Irlandia/Finlandia 2010; reż. Darragh Byrne; wyst. Colm Meaney, Colin Morgan, Milka Ahlroth (95 min)
Fred Daly traci pracę w Londynie i postanawia ułożyć sobie życie w rodzinnych stronach. Po powrocie do Dublina nie wiedzie mu się jednak dobrze. Fred ledwo wiąże koniec z końcem. Mieszka w małym samochodzie na nadmorskim parkingu Coast Road i nie ma żadnych nadziei na poprawę losu. Pewnego dnia spotyka młodego narkomana Cathala i pochodzącą z Finlandii nauczycielkę gry na pianinie, Julianę. Trójka outsiderów zaprzyjaźnia się. 'Zaparkowany' to oparty na scenariuszu irlandzkiego dramaturga Ciarana Creagha, fabularny debiut dokumentalisty Darragha Byrne’a. GODNE


TVN 7 godz. 23:00
Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan) - film wojenny USA 1998; reż. Steven Spielberg; wyst. Tom Hanks, Edward Burns, Tom Sizemore (210 min)
Wkrótce po zdobyciu przez Amerykanów plaży "Omaha" kapitan John Miller otrzymuje  rozkaz odnalezienia szeregowca Jamesa Ryana, który jest ostatnim żyjącym z czwórki braci - pozostali polegli podczas ofensywy. Mimo że podwładni Millera kwestionują sens rozkazu, wyruszają z misją, która narazi ich życie, by ocalić jednego człowieka. Z ROZMACHEM

TVP 2 godz. 23:45
Bękarty wojny (Inglourious Basterds) - film wojenny USA/Niemcy 2009; reż. Quentin Tarantino, Eli Roth; wyst. Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz (150 min)
Wczoraj było, dziś powtórka. Akurat pan Tarantino kolejne laury przytulił za film następny, a i ten popularności mu przysporzył. Ja tego filmu nie lubię, ale po raz pierwszy - teraz już drugi - można go w tzw. otwartej telewizji oglądać, nagradzany był i ról znaczących ma kilka, więc proszę. DUŻA RZECZ.

SERIAL

HBO Comedy godz. 19:10
Figurantka (Veep) - serial komediowy USA 2012; reż. Armando Iannucci; wyst. Julia Louis-Dreyfus, Sufe Bradshaw, Anna Chlumsky (30 min)
Akcja toczy się w Waszyngtonie. Senator Selina Meyer otrzymuje nominację na stanowisko wiceprezydenta USA. Szybko okazuje się, że nowa funkcja nie jest tym, o czym marzyła, ale wszystkim, czego się obawiała. Wraz z podwładnymi uczą się, jak radzić sobie w Białym Domu. Rewelacyjna Julia Louis-Dreyfus - UWIELBIAM.


CANAL+ godz. 20:00
Smash - serial obyczajowy USA 2012; reż. Michael Mayer; wyst. Anjelica Houston, Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee (45 min)
Drugi odcinek nowego serialu, który miał być odpowiedzią NBC na sukces 'Glee'. Drugi, więc zainteresowani mogę jeszcze nie pamiętać, że jest, więc przypominam. BYĆ MOŻE.

TVP 1 godz. 21:50
Downton Abbey - serial obyczajowy Wielka Brytania 2010; reż. Brian Percival; wyst. Hugh Bonneville, Jim Carter, Michelle Dockery (75 min)
Pierwszy z siedmiu odcinków znakomitego serialu. Pierwsza połowa XIX wieku. Rodzina hrabiego Granthama i liczne grono służących mieszkają w posiadłości zwanej Downton Abbey. Robert i jego żona Cora nie mają syna, który mógłby odziedziczyć tytuł hrabiego i dobra. Jedynym sposobem na utrzymanie majątku w rękach rodziny jest wydanie za mąż najstarszej córki Granthamów, Mary. Ich wybór pada na księcia Crawborough, szukającego bogatej kandydatki na żonę. Krótko mówiąc, życie wyższych sfer i tychże swer służby, które to życia przecinają się i wpływ mają na siebie wzajemny. POLECAM BARDZO.

TVN godz. 23:30
Wybrani (Person of Interest) - serial sensacyjny USA 2011; reż. David Semel; wyst. Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson (Premiera) (60 min)
Premiera 23-odcinkowego serialu. Były agent CIA John Reese, uznany przez zwierzchników za zmarłego oraz ekscentryczny multimilioner i geniusz komputerowy Harold Finch rozpoczynają współpracę przy niezwykłym projekcie. Finch stworzył program, który szpieguje obywateli i identyfikuje osoby, które w niedalekiej przyszłości popełnią zbrodnie. Aby im zapobiec zgrany duet musi dowiedzieć się kto stanie się ofiarą, ustalić datę i okoliczności przestępstwa. Bajeczna fortuna Fincha i umiejętności szpiegowskie Reese’a okażą się tu niezwykle pomocne. A wesprze ich również pani detektyw Carter. Odcinki drugiej serii serialu dostępne są w zakładce nSeriale platformy 'n' (z tym, że pod tytułem 'Impersonalni') BYĆ MOŻE


DOKUMENT

Planete+ godz. 20:15
Na tropie smaków polskich - film dokumentalny Polska 2012; reż. Dorota Tuńska (Premiera) (30 min)
Mistrz kulinarny Jacek Grochowina odwiedza Podlasie, przybliża dawne tradycje kulinarne regionu oraz staropolskie zwyczaje. Na mapie jego kulinarnej podróży znalazła się m. in. stolica regionu, gdzie mieszają się wpływy litewskie, białoruskie i polskie, czego odzwierciedleniem są dawne białostockie specjały - buza i białysy. Jacek odwiedza także legendarną karczmę "Rzym" w Kiermusach, słynącą z wyśmienitej polskiej kuchni i doskonałych wyrobów wędliniarskich, oraz Korycin, znany z produkcji sera, który pokochali smakosze z całej Polski. SMACZNEGO.

Planete+ godz. 20:45
Na sąsiedzkim froncie (The Home Front) - film dokumentalny Dania 2010; reż. Phie Ambo (50 min)
Sprzeczki między sąsiadami nie są niczym nadzwyczajnym. Każdego dnia wybuchają i kończą się kolejne. Jednak w Danii władze zmuszone były do zaangażowania całej armii urzędników, aby powstrzymać eskalację sąsiedzkich konfliktów. Autorka dokumentu w komiczny sposób przedstawia sąsiedzkie kłótnie w zamożnym, statecznym i pokojowo nastawionym duńskim społeczeństwie. DOBRE TO.

CANAL+ godz. 21:00
Zwykła przeciętność (The Average of the Average) - film dokumentalny Dania 2011; reż. Michael Madsen (Premiera) (60 min)
Michael Madsen postanowił wykorzystać muzealną perspektywę, aby przedstawić życie współczesnych Duńczyków. Dokument to 12 historii o ludziach i rzeczach pochodzących z najbardziej przeciętnego z duńskich miasteczek. Tytuł każdej z części jest nazwą kategorii pochodzącą z podręcznika dla muzealników. Twórcy filmu przyglądają się mieszkańcom Middlefart - ich zwyczajom, poglądom i relacjom z innymi. Wśród przedmiotów opisujących ich życie znalazły się m.in. granitowy kamień płodności, dobowy raport policyjny i telefon komórkowy. CIEKAWOŚĆ.

BBC Knowledge godz. 22:00
Felix Baumgartner: Skok z przestworzy (Space Dive: The Story Of One Man's Giant Leap Back to Earth) - film dokumentalny Wielka Brytania 2012; reż. Colin Barr (110 min)
14 października 2012 r. spadochroniarz Felix Baumgartner wykonał skok ze stratosfery z wysokości około 39 km, pokonując prędkość dźwięku. Pobił trzy rekordy - najwyższy lot załogowy balonem, najwyższy skok spadochronowy oraz największą prędkość swobodnego lotu. W filmie widzowie zobaczą przygotowania Feliksa do skoku, jego podróż w stratosferycznym balonie, zachowanie przed otwarciem spadochronu, w czasie spadania i lądowania na Ziemi. Autorzy wykorzystują zdjęcia z trzech kamer umieszczonych na powierzchni skafandra śmiałka. MNIE NIE RUSZA, ALE CIEKAWOŚĆ.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:20
Rosyjskie konfitury - spektakl teatralny Polska 2009; sztuka Ludmiły Ulickiej; reż. Krystyna Janda; wyst. Ignacy Gogolewski, Cezary Kosiński, Sonia Bohosiewicz (90 min)
Współczesna Rosja. W zaniedbanej podmoskiewskiej daczy bohaterowie usiłują przeżyć, a nawet zachować pozory kultury i dobrego smaku, ale z każdym dniem jest to coraz trudniejsze. Uderza brak organizacji i jakiejkolwiek myśli nadającej sens ich egzystencji. Obrotniejsi pracują dla mafii. Młode pokolenie jest pozbawione ideałów, nie widzi też nadziei na lepsze jutro. Wyjątkiem jest matka rodu, z uporem pracująca, by zdobyć środki na utrzymanie rodziny, ale i ona nie jest w stanie zapobiec katastrofie egzystencjalnej i cywilizacyjnej. WSPANIAŁOŚĆ.

DLA ŁOWCÓW KICZU

TV Puls godz. 20:00
Atak rekinów III (Shark Attack 3: Megalodon) - thriller Izrael/RPA/USA 2002; reż. David Worth; wyst. John Barrowman, Jenny McShane, Ryan Cutrona (120 min)
Z głębokiego rozcięcia ratownik Ben Carpenter wydobywa niezwykły ząb. Wkrótce na miejsce przyjeżdża specjalistka Cataline Stone. Tymczasem zaczynają ginąć turyści. Cataline dochodzi do wniosku, że to ataki prehistorycznego megalodona. Z pomocą jej i marynarza Chucka Ben musi zabić rybę. Sceny pożerania wybitne, zwłaszcza wjeżdżanie do japy rekina albo skoki w czeluść jego wnętrza. No i rozpacz... ROZKOSZ DLA ZMYSŁÓW.

Tele 5 godz. 21:00
Gniazdo (They Nest) - thriller USA 2000; reż. Ellory Elkayem; wyst. Thomas Calabro, Dean Stockwell, John Savage (115 min)
Doktor Ben Cahill, wyczerpany codzienną ciężką pracą w szpitalu, postanawia odpocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta. Wyjeżdża do domku na wyspie Orr u wybrzeży Maine. Po przybyciu styka się z wielkimi owadami, przypominającymi karaluchy, które wkrótce zagrożą życiu mieszkańców małej wyspy. Ben przeprowadza sekcje ludzi i zwierząt, których zwłoki mają dziwne obrażenia. Lekarz, szukając źródła tych nietypowych ran, zagłębia się w lekturze specjalistycznych publikacji, dzięki którym dowiaduje się o istnieniu tajemniczego gatunku owada. HA! JEST MOC! 

TV Puls godz. 22:00
Pierwotny instynkt (Primal) - horror USA 2010; reż. Roel Reiné; wyst. Emily Foxler, Nick Mennell, Marc Bacher (115 min)
Podczas rejsu do Azji piątka przyjaciół ratuje rannego rozbitka. Zamiast czekać na straż przybrzeżną postanawiają płynąć dalej i zostawić go w najbliższym porcie. Mężczyzna zmienia kurs. Łódź rozbija się o skały jednej z wysepek. Przyjaciołom udaje się wyjść cało z katastrofy, ale wyspa, na którą trafili, okazuje się zamieszkana przez plemię humanoidalnych stworzeń. DOBRE, ŻE AŻ BRRRRR....


KULTURA

TVP 2 godz. 18:55
Polskie Nagrody Filmowe "Orły 2013" cz.1 - relacja NA ŻYWO (70 min)
Ceremonia "Orłów 2013" nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową dla najlepszych polskich produkcji filmowych ubiegłego roku. Uroczystość odbędzie się 4 marca 2012 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Galę poprowadzi Arkadiusz Janiczek Nagrody przyznawane w kategoriach: najlepszy film, główna rola męska, rola kobieca, reżyseria, scenariusz, drugoplanowa rola męska, drugoplanowa rola kobieca, zdjęcia, scenografia, muzyka, kostiumy, montaż, dźwięk, film europejski oraz całokształt twórczości - osiągnięcia życia. W tym roku pojawi się nowa kategoria - najlepszy dokument Nominacje za reżyserię otrzymali: Roman Polański, Leszek Dawid, Marcin Krzyształowicz Wśród nominacji za najlepszy film są: "Jesteś Bogiem", Obława","Pokłosie". I całkiem przypadkiem ;)))) akurat dzisiaj ogłoszono też nominacje do nagrody 'Węże', czyli polskiego odpowiednika amerykańskich 'Malin'. He he he....
Cz. 2 TVP 2 godz. 22:50

poniedziałek, 04 marca 2013, jawojtko

Polecane wpisy

Komentarze
szak.aldr
2014/03/11 13:05:43
znakomity film. Godny polecenia.
-
grz.1996
2014/03/18 11:17:28
film jest znakomity. Polecam bardzo serdecznie.
-
grz.1996
2014/03/18 11:17:44
film jest znakomity. Polecam bardzo serdecznie. naprawdę warto obejrzeć.
-
lucjan.wielki
2014/03/24 10:09:09
Film jest dobry. To trzeba przyznać.
-
kacper-czub
2014/03/25 10:22:30
Mnie ten film jakoś specjalnie nie ujął.