Blog > Komentarze do wpisu

SOBOTA 02.03; Dzień premiery, dzień od pracy wolny, dzień dobry ;)

Dzień premier dwóch. Pierwsza to naprawdę polecenia godny serial 'Banshee', który wyszedł spod pióra Alana Balla, tego samego, który stoi za sukcesem seriali 'Sześć stóp pod ziemią' i 'Czysta krew'. Szczegóły niżej, ale już teraz polecam. Druga, to kolejny talent show, czyli 'The Voice Of Poland' (TVP 2, godz. 20:05). To jest ten program, w którego pierwszej edycji występował w roli jurora Nergal. Tym razem jury nie budzi już takich kontrowersji, a zasiadają w nim Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska i dwóch panów z zespołu Afromental. Ale nie polecam, tylko informuję, że jest. Bo są rzeczy lepsze. Wystarczy rzucić okiem na to ci niżej...

telewidze.pl - sobota Dzień premier dwóch. Pierwsza to naprawdę polecenia godny serial 'Banshee', który wyszedł spod pióra Alana Balla, tego samego, który stoi za sukcesem seriali 'Sześć stóp pod ziemią' i 'Czysta krew'. Szczegóły niżej, ale już teraz polecam. Druga, to kolejny talent show, czyli 'The Voice Of Poland' (TVP 2, godz. 20:05). To jest ten program, w którego pierwszej edycji występował w roli jurora Nergal. Tym razem jury nie budzi już takich kontrowersji, a zasiadają w nim Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska i dwóch panów z zespołu Afromental. Ale nie polecam, tylko informuję, że jest. Bo są rzeczy lepsze. Wystarczy rzucić okiem na to ci niżej... 


SOBOTA 02.03


SERIAL


Cinemax godz. 22:00

Banshee - serial sensacyjny USA 2013; reż. Greg Yaitanes; wyst. Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen (Premiera) (2x60 min)

Dwa pierwsze odcinki nowego serialu...

W wyniku przedziwnego splotu okoliczności, zwolniony warunkowo oszust przybiera nową tożsamość. Od teraz nazywa się Lucas Hood i jest nowym szeryfem Banshee, miasteczka, w którym schronienie znalazła przed laty jego dawna wspólniczka i kochanka Carrie. Lucas zaprzyjaźnia się z Sugar Batesem, byłym bokserem, który prowadzi bar i rozpoczyna nowe życie jako szeryf Banshee. Próbuje zbliżyć się do Carrie, która prowadzi nowe życie jako żona prokuratora, Gordona Hopewella, i matka dwojga dzieci. Miasteczkiem nieformalnie rządzi gangster Kai Proctor. Na tropie samozwańczego szeryfa jest nowojorski gangster, Pan Królik, który chce zemścić się na Lucasie za kradzież klejnotów, które należały do niego. BARDZO POLECAM.


FILM


CBS Europa godz. 20:00

Nędznicy (Les miserables) - dramat obyczajowy Niemcy/USA/Wielka Brytania 1998; reż. Bille August; wyst. Liam Neeson, Geoffrey Rush, Tim Barlow (150 min)

Nowa filmowa wersja historii właśnie niedawno została doceniona przez akademię Oscarów, może warto więc przypomnieć sobie wersję dawniejszą nieco.
Początki XIX w., Francja. Jean Valjean zostaje skazany na 5 lat więzienia za kradzież bochenka chleba. Kilkakrotnie próbuje uciec, za co spędza na galerach 19 lat. Po wyjściu na wolność mężczyzna kradnie srebra biskupowi, który udzielił mu schronienia. Niechybnie znów trafiłby za kraty, lecz hierarcha zeznaje, że srebra zostały mu podarowane. Gest staje się dla Valjeana impulsem do zmiany postępowania. Zostaje dobrym człowiekiem i szanowanym obywatelem. Wciąż jednak prześladuje go inspektor policji Javert, który nie wierzy w jego przemianę. UWIELBIAM, chociaż wolę na żywo. 


TVP Kultura godz. 20:20

Fryzjerka (Die Friseuse) - komediodramat Niemcy 2010; reż. Doris Dörrie; wyst. Gabriela Maria Schmeide, Natascha Lawiszus, Ill-Young Kim (125 min)

 Film niemieckiej reżyser Doris Dorrie, z której twórczością widzowie TVP Kultura zetknęli się już. Ma ona na swoim koncie m. in. film "Hanami - kwiat wiśni". Tytułowa fryzjerka to Kathi König, kobieta o ponad przeciętnych rozmiarach własnego ciała i równie wielkiej dozie energii i optymizmu. Okazuje się, że optymizm ten jest jej jedyną deską ratunku, ponieważ życie zupełnie jej nie rozpieszcza. Mąż zdradza ją z przyjaciółką, dorastająca córka zaczyna się jej wstydzić, w pracy również nie spotyka się z akceptacją. Jej sytuacja załamałaby nie jednego, na szczęście Kathi nie poddaje się i rzuca się w wir pracy. Jej marzeniem staje się stworzenie własnego salonu fryzjerskiego, napotyka jednak na trudności kredytowe. Sama nie mająca łatwego życia angażuje się w pomoc innym: poprawia nastrój staruszków. których czesze w domu starców, pomaga nawet nielegalnym emigrantom. Starcza jej energii dla wszystkich. FRAPUJĄCE.


Sundance Channel godz. 20:55

Heartland - western USA 1979; reż. Richard Pearce; wyst. Rip Torn, Conchata Ferrell, Barry Primus (95 min)

Oparta na życiu Elinor Stewart historia pionierów wielkich równin rozgrywająca się w 1910 roku. POWIEW TRADYCJI.


TVP 1 godz. 21:20

King Kong - film przygodowy USA/Nowa Zelandia 2005; reż. Peter Jackson; wyst. Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody (195 min)

Nowy Jork, czasy Wielkiego Kryzysu. Aktorka wodewilowa Ann Darrow otrzymuje główną rolę w filmie ambitnego Carla Denhama. Obraz ma być kręcony na położonej w okolicach Sumatry Wyspie Czaszki. Porośniętą tropikalną dżunglą wyspę zamieszkuje plemię, które składa ofiary ogromnemu gorylowi - King Kongowi. Kiedy Ann zostaje uprowadzona przez olbrzyma, między porwaną a zwierzęciem nawiązuje się nić sympatii. Zakochany w kobiecie King Kong daje się wywabić z kryjówki. Pojmany, zostaje wywieziony do Nowego Jorku. WIDOWISKOWE i momentami nawet zabawne. 


Polsat godz. 21:55

Obcy: Przebudzenie (Alien: Resurrection) - film SF USA 1997; reż. Jean-Pierre Jeunet; wyst. Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon (135 min)

Ripley przed dwustu laty popełniła samobójstwo dla ratowania ludzkości. Obecnie zostaje przywrócona do życia przez grupę naukowców. Chcą, by wydała na świat potwora, którego postanowili wykorzystać dla własnych celów. Eksperyment natrafia na przeszkody, gdy na orbicie pojawia się statek kosmicznych przemytników. Handlarze sprzedają wojskowym ludzi, którzy stają się potem inkubatorami dla obcych. Dochodzi jednak do starcia między eksperymentatorami a dostawcami, w wyniku którego krwiożercze istoty uciekają z klatek. CIĄG DALSZY NASTĄPIŁ.


AXN godz. 22:00

Zdrada (The Devil's Own) - film sensacyjny USA 1997; reż. Alan J. Pakula; wyst. Harrison Ford, Brad Pitt, Margaret Colin (130 min)

Jeden z najbardziej znienawidzonych przez Brytyjczyków, urodzony w Belfaście irlandzki terrorysta Frankie McGuire ucieka do Nowego Jorku. Wstąpił do IRA i poprzysiągł zemstę Brytyjczykom po tym, gdy w wieku ośmiu lat był świadkiem zastrzelenia swojego ojca przez brytyjskich żołnierzy. W Stanach agent IRA, ksiądz Fitzsimmons znajduje mu kwaterę w domu amerykańskiego policjanta, z pochodzenia Irlandczyka, Toma O'Meary, który nawet przez chwilę nie podejrzewa, jaki śmiertelny sekret skrywa jego młody gość. POJEDYNEK CHARAKTERÓW.


Ale Kino+ godz. 22:00

W imię ojca (In the Name of the Father) - film biograficzny Wielka Brytania/Irlandia 1993; reż. Jim Sheridan; wyst. Daniel Day-Lewis, Alison Crosbie, Philip King, Emma Thompson (145 min)

Wielki Daniel Day-Lewis w równie wielkiej roli. W jednym z londyńskich pubów w wyniku wybuchu bomby ginie pięć osób. Nikt nie ma wątpliwości, że zamachu dokonała IRA. Szef policji każe aresztować Gerry'ego Conlona i Paula Hilla tylko dlatego, że niedawno przyjechali z Belfastu. Wkrótce policja aresztuje również ojca Gerry'ego. Odbywa się pokazowy proces, podczas którego Irlandczycy zostają skazani na dożywotnie więzienie. Minęło wiele lat, zanim Gerry dowiódł swej niewinności i ujawnił prawdę o jednej z największych pomyłek w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. JUŻ KLASYKA, CIĄGLE WARTO.


TVP 2 godz. 22:10

Tożsamość Bourne'a (The Bourne Identity) - film sensacyjny Niemcy/Czechy/USA 2002; reż. Doug Liman; wyst. Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper (130 min)

Niedaleko wybrzeży Marsylii załoga kutra rybackiego wyławia z morza nieprzytomnego mężczyznę. W jego ciele tkwią dwa pociski oraz implant z wyświetlanym kodem cyfrowym _ numerem konta bankowego. Okazuje się, że ranny nie zna swojej tożsamości. Wysadzony na brzeg wyrusza do Szwajcarii. W skrytce bankowej znajduje kilka paszportów z własnym zdjęciem, wystawionych na różne nazwiska, broń i znaczną ilość gotówki. Orientuje się, że jest śledzony. Stopniowo odkrywa, że prawdopodobnie nazywa się Jason Bourne i jest pracującym dla CIA płatnym zabójcą. Z ROZMACHEM.


CANAL+ godz. 22:30

Uwikłanie - film kryminalny Polska 2011; reż. Jacek Bromski; wyst. Maja Ostaszewska, Marek Bukowski, Danuta Stenka (125 min)

Psychoterapeuta dr Cezary Rudzki leczy Henryka Telaka kontrowersyjną metodą ustawień Berta Hellingera. Telak zostaje zamordowany w trakcie terapii. Śledztwo wszczyna prokurator Agata Szacka, która wcześniej zajmowała się przestępczością gospodarczą. Współpracuje z nią komisarz policji Sławomir Smolar, kolega ze studiów i były kochanek. Początkowo podejrzanymi są uczestnicy seansu, z czasem ślady zaczynają prowadzić w stronę PRL-owskiej przeszłości i współczesnego biznesu. Prokurator Szacka dociera do spraw, o których od lat krążą legendy. SOBIE TAKIE.


MGM HD godz. 22:35

Proces Oscara Wilde'a (The Trials of Oscar Wilde) - dramat obyczajowy Wielka Brytania 1960; reż. Ken Hughes; wyst. Peter Finch, James Mason, Yvonne Mitchell (130 min)

Historia procesu angielskiego poety, prozaika i dramatopisarza tworzącego w drugiej połowie XIX wieku. W 1894 roku Wilde'a oskarżono o utrzymywanie homoseksualnych związków. Po głośnym i bulwersującym opinię publiczną procesie skazano go na 5 lat pozbawienia wolności. Przeżycia spowodowane upokarzającym procesem i pobytem w więzieniu doprowadziły do przedwczesnej śmierci pisarza. LUBIĘ TO.


FilmBox godz. 23:10

Czarna Dalia (The Black Dahlia) - film kryminalny USA/Niemcy 2006; reż. Brian De Palma; wyst. Josh Hartnett, Scarlett Johansson, Aaron Eckhart (170 min)

Impulsywny Lee Blanchard i spokojny Dwight "Bucky" Bleichert pracują jako policjanci w Los Angeles i prowadzą śledztwo w sprawie zamordowania Elizabeth Short. Sprawa wydaje się rutynowa, ale detektywi wkrótce odkrywają, że zabójstwo kobiety to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dziewczyna Lee twierdzi, że ofiara znana była w półświatku pod pseudonimem Czarna Dalia. Policjanci odkrywają siatkę powiązań i układów, które stanowią o tym, kto ma realną władzę w Los Angeles. SOBIE TAKIE.


Polsat godz. 00:10

Opowieści z krypty (Tales from the Crypt) - horror USA/Wielka Brytania 1972; reż. Freddie Francis; wyst. Joan Collins, Peter Cushing, Roy Dotrice (155 min)

Grupa turystów wyprawia się na zwiedzenie ponurych katakumb. Wycieczkowicze trafiają do sekretnej krypty, w której zostają uwięzieni. Czeka ich spotykanie ze Strażnikiem Krypty. Tajemniczy zakapturzony Strażnik pozwoli każdemu z turystów zajrzeć na chwilę w przyszłość, ujawniając przy okazji plany i niecne nierzadko zamiary bohaterów oraz ich mrożące krew w żyłach konsekwencje. BARDZO TAK chociaż z przymrużeniem oka. 


DOKUMENT


National Geographic godz. 19:00

Największy festiwal religijny świata: Kumbhamela (The Biggest Festival: Kumbh Mela) - film dokumentalny  (Premiera) (60 min)

W tym wyjątkowym dokumencie National Geographic Channel przeniesie swoich widzów w epicentrum największego na świecie święta religijnego. Realizowany w Allahabad w Indiach dokument NGC, zaprezentuje w domach ludzi na całym świecie olśniewający spektakl duchowej żarliwości i zbiorowej różnorodności. Zgodnie z oczekiwaniami, w tym roku w uroczystościach udział weźmie do 100 milionów osób, a w ich istotę będzie się starał wniknąć wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy Diego Buñuel. Znany z osobistego uroku i bezpretensjonalnego zachowania Buñuel przez 24 świąteczne dni będzie żył jak duchowy pielgrzym wśród ascetycznych naga sadhu oraz innych przebywających na Maha Kumbhamela świętych mężów, przedstawiając widzom swoje pogłębione doświadczenia z tego nadzwyczajnego wydarzenia. CIEKAWOŚĆ.


ŁOWCOM KICZU


SciFi Universal godz. 21:00

Zlodowacenie (2012: Ice Age) - film SF USA 2011; reż. Travis Fort; wyst. Patrick Labyorteaux, Julie McCullough, Katie Wilson (110 min)

Wybuch wulkanu na Islandii spowodował oderwanie części lodowca, który zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych. Rodzina Hartów próbuje uciec przed nadciągającą katastrofą. SMAKOWITE.

 

SciFi Universal godz. 22:50

Dinokrokodyl kontra supergator (Dinocroc vs. Supergator) - film SF USA 2010; reż. Rob Robertson, Jim Wynorski; wyst. David Carradine, James C. Burns, John Callahan (110 min)

Z hawajskiego laboratorium uciekają dwa genetycznie zmodyfikowane, prehistoryczne stwory. Właściciel placówki zleca schwytanie bestii myśliwemu. Z takim tytułem, to... MUSI BYĆ DZIEŁO. I jest. Oczu nie można oderwać od zdumienia ;)


TV Puls godz. 00:00

Zapomniany ląd (The Land That Time Forgot) - film SF USA 2009; reż. C. Thomas Howell; wyst. C. Thomas Howell, Timothy Bottoms, Lindsey McKeon (120 min)

Rozbitkowie lądują na tajemniczej wyspie - Caprona - znajdującej się w Trójkącie Bermudzkim. Wkrótce okazuje się, że muszą tam stawić czoła dinozaurom i innym niebezpiecznym stworom. I choć początkowo wydaje się, że nie będą w stanie się stamtąd wydostać, postanawiają podjąć próbę ucieczki... PORYWAJĄCE ;) Prawie - że tak powiem - udane wspomnienie filmu z połowy lat 70. 


sobota, 02 marca 2013, jawojtko

Polecane wpisy

Komentarze
2013/03/30 12:12:59
I widzę że rzeczywiście warto się zrelaksować przed tv :).
Zmęczyły mnie pity, rozliczanie i urzędy skarbowe. Czas zrobić popcorn i miło spędzić 2h z dobrym filmem i świetnymi aktorami.
-
ryszardodbik1
2013/06/04 12:18:48
Rzadko, bo rzadko, ale czasem faktycznie telewizja pomaga w relaksie :)