Kategorie: Wszystkie | Polecaj | info | wTOKu | zDawna
RSS
wtorek, 11 grudnia 2012

W minioną niedzielę w Amerykańska stacja Showtime zaprezentowała dwa nowe seriale. To znaczy zaprezentowała piloty seriali, które właściwą premierę będą miały w przyszłym roku. Ale już za chwileczkę, już za momencik. Oba zapowiadają się SMAKOWICIE i już proponuję ostrzyć sobie na nie apetyty. Pierwszy: "MASTERS OF SEX". Drugi: „Ray Donovan”.

Masters Of Sex - Showtime
Dzisiaj zajmiemy się pierwszym, czyli tym o mistrzach seksu. A właściwie mistrzach OD seksu. "Masters Of Sex" to serial oparty na prawdzie, choć oczywiście podkręconej nieco. Bohaterami jest para amerykańskich badaczy, seksuologów Virginia Johnson i William Masters, którzy jako pierwsi w Stanach tak otwarcie i odzierając rzecz całą z niepotrzebnej pruderii opowiadali o amerykanom i - przede wszystkim - amerykankom o orgazmie, o sztuce kochania itd..
Prowadzili badania nad seksualnością i chętnie publikowali, oraz komentowali wyniki swoich badań. Byli dość ekscentryczni, a jak na realia Stanów z lat 60. minionego wieku wręcz obrazoburczy. Tak samo zresztą jak ich badania.

Pamiętacie może taką scenę z polskiej komedii z Piotrem Machalicą i Joanną Trzepiecińską "Sztuka Kochania", w której pan doktor Pasikonik podłączył pewnego pana do różnych kabelków i kazał mu się kochać z panią Ewą Sałacką, co jakiś czas rażąc go prądem? No właśnie, to właśnie badania kliniczne wspomnianej wyżej pary naukowców były inspiracją dla scenarzystów. Choć oczywiście przerysowali to i owo i trochę przesadzili. Ale w dobrej wierze.

Johnson i Masters też podłączali pacjentów i pacjentki i też czasami w ten czy inny sposób je stymulowali, ale nie wyglądało to tak paradnie jak we wspomnianym filmie. Chociaż dla ówczesnego społeczeństwa, włącznie z innymi badaczami i naukowcami, zarówno sama materia badań duetu z St.Louis jak i metody były sporym szokiem. Nasi bohaterowie byli odsądzani od czci i wiary, poddawani różnym naciskom, a bywało że i poddawani nielichym szykanom ze strony swojego środowiska i co bardziej krewkich członków organizacji stojących na straży braku postępu. 

Podłączali więc Johnson i Masters uprawiających seks ludzi do różnych rejestrujących reakcje ich ciał przyrządów i monitorowali za ich pośrednictwem wszystkie stałe i zmienne. Takie kochanie się w kabelkach powodowało oczywiście sytuacje stresujące i mogły wpłynąć na wynik badań, więc wprowadzali kolejne techniki rozluźniające pacjentów.
Otwierali amerykanów na rozmowy o seksie. Przyznawanie się do swoich problemów, mówienie o przyjemnościach. Otworzyli też amerykanki na orgazm. A może nawet oddali im prawo do niego.

A w dodatku byli niezwykle kolorowymi osobami, niebanalnymi osobowościami, Dlatego byli częstymi gośćmi w tokszołach, kilkakrotnie u Johnego Carsona na przykład. Świetna para, świetny temat. To była prawdziwa REWOLUCJA SEKSUALNA w USA.
Zaczynali w małym szpitalu w St. Louis, a doszli do okładki w Time. I dużo dalej. W rolach głównych znakomity Michael Sheen i rewelacyjna Lizzy Caplan. A serial opowiada o początkach ich badań i o tym jak przebijali się ze swoimi wynikami i wnioskami do amerykańskiego społeczeństwa. 

Jestem pewien, że będzie to jeden z przebojów 2013 roku. A pilot tylko potwierdza moje przeczucia. 

Drugi serial to: „Ray Donovan” ale o nim więcej za czas jakiś, bo jeszcze nie widziałem.
W każdym razie też zapowiada się świetnie, a w rolach głównych ZNA-KO-MI-TY Liev Schreiber w swojej pierwszej tak dużej roli serialowej i Jon Voight.

Trailer obu seriali:
 

1 ... 11 , 12
 
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Skrzynka na listy
TO LUBIĘ
Tagi