Kategorie: Wszystkie | Polecaj | info | wTOKu | zDawna
RSS
czwartek, 07 lutego 2013
To ten dzień, dzień polskiej premiery nowego sezonu najlepszego programu motoryzacyjnego w historii telewizji i świata w ogóle. Oczywiście chodzi o Top Gear (BBC Knowledge 22:00). W dodatku jego gwiazdą będzie Damian Lewis z serialu 'Homeland". A poza tym, jak ktoś musi, to jest kilka filmów, na których oko zaczepić można... A nie, jest jeszcze jeden przebój, który może się równać z dzisiejszą premierą. Miniserial 'Morderca z Whitechapel' (Ale Kino+ 20:10), ale uprzedzam, że to sześć godzin jednym cięgiem i kończy się o 2:40. A że oderwać się trudno, więc zastanówcie się czy zaczynać. Ja już znam dobrze, więc... Ale gdybym nie znał, to chciałbym poznać. Czego i Wam życzę. A zatem tradycyjnie... do zobaczenia.
środa, 06 lutego 2013
No niestety, czasami są takie dni, że szału nie ma. Chociaż oczywiście dla upartych znajdzie się i coś mądrego jak 'Kika' Almodóvara (Cinamex 20:00), coś dla chcących udowodnić sobie, że są intelektualnie wyrobieni do granic możliwości, czyli 'Sceny z życia małżeńskiego' Bergmana (Ale Kino+ 20:10), wspomnieć sobie pewien bokserski geniusz w 'Rocky Balboa' (TVN 21:30) albo po prostu bez zbytnich emocji się pośmiać (w Polsacie i TVP 2). Jest też Koszałka ze swoją rodziną. Ale on już nie rusza jak kiedyś. Jeśli kiedyś ruszał.
wtorek, 05 lutego 2013
Wtorkowa kultura przejawia się głównie spektaklem teatru telewizji... tym razem właściwie teatru w telewizji. Bo to rejestracja spektaklu. Który mi się nie podoba, ale o którym informuję z nadzieją, że może część z was będzie innego niż ja zdania. Poważnie. Ale są i filmy, choćby mocny klasyk 'Donnie Brasco' z Alem Pacino (AXN Crime 22:50), 'Helikopter w ogniu' ze zdjęciami Idziaka (Polsat 20:00) czy zaskakująco dobry, o czym przypomniałem sobie po latach 'Pocałunek przed śmiercią' z młodym Mattem Dillonem (TVN 7 20:00). I zdecydowany przebój na dnia, 'Kiedy świnie mają skrzydła' (Canal+ 21:00). I dokument jest... Czyli dla każdego coś...
poniedziałek, 04 lutego 2013
Skoro poniedziałek to oczywiście zapraszam do teatru. Dzisiaj w 'Jedynce' sztuka Ryszarda Bugajskiego o mediach i ludziach mediów. Pewnie generalnie o ludziach nawet. Oczywiście zachęcam. Ot, choćby dla świetnej Gabrieli Kownackiej. Poza sztuką jest rzeczy wartych więcej. Choćby kolejny premierowy odcinek drugiej serii 'Iluminacji' z Laurą Dern (HBO 22:30) czy klasyk spagetti westernu z wielkim Clintem 'Za garść dolarów' (Ale Kino+ godz. 20:10) i nienowy już, ale wciąż świetny 'Obcy wśród nas' Lumeta w TVN 7 (godz. 23:20). Są i dokumenty dobre.
niedziela, 03 lutego 2013
Na wstępie przypominam, że FOX tydzień temu rozpoczął i szczęśliwie kontynuuje wieczorem pierwszą serię serialu 'Homeland' (godz. 22:00), dla tych którzy jeszcze go nie znają, a powinni znać wszyscy, łącznie z tymi którzy telewizji nie poważają. A przed Homeland drugi odcinek 'Jo' (godz. 21:00) z Jeanem Reno. Też niezłe, choć to inna para kaloszy. W HBO Comedy druga szansa na pierwszy odcinek drugiej serii 'Iluminacji' (godz. 22:30) ze zjawiskową tutaj Laurą Dern i trzeci odcinek nowych 'Dziewczyn' godz. 22:00). No i oczywiście kolejne dwa odcinki świetnego brytyjskiego serialu kryminalnego 'Główny podejrzany' w Ale Kino+ (godz. 20:10). A reszta niżej... 
sobota, 02 lutego 2013
Nie każdego wieczora wybór jest tak prosty. Nie jestem co prawda szczególnie zagorzałym kibicem, ale dzisiaj zasiądę do meczu Polaków z Rumunami. I z wielką nadzieją na to, że zagra powracający do kadry Artur Boruc, którego lubię bardzo. I druga nadzieja, że będzie na boisku świetny. Ale propozycji jest więcej. I dobrze, bo nie samą piłką... HBO Comedy od 20 szarpnęło się na emisję pełnego sezonu 'Magii kłamstwa'. Informuję i uprzedzam, bo wciąga ;) A inni proponują kilka niezłych romantycznych komedii, dobrą sensację... Jest w czym wybierać. Tylko w TVP 2 dzisiaj kiepsko, bo wpadli na pomysł, żeby pokazać galę Miss Polonia. Głupi to pomysł.
piątek, 01 lutego 2013
Ale Kino zaprasza na wieczór z Danielem Day-Lewisem. I słusznie, bo to jeden z najwybitniejszych aktorów świata. A i filmy z nim wybrali dobre bardzo. Ale ja dzisiaj wieczór - tak, wiem, że to już było - spędzę chyba z uciekającym mistrzem kierownicy, no i oczywiście 'Tygodnik Kulturalny'. Ale to tylko dla kulturalnych i tych, którzy chcą wiedzieć co w kulturze ważne, żeby jeśli nie poczytać czy obejrzeć, to chociaż w towarzystwie móc błysnąć ;)))
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Skrzynka na listy
TO LUBIĘ
Tagi